SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comHatayı dışarıda değil Büyükşehir’de aramak en doğrusudur!

Büyükşehir Meclis toplantısında Başkan Menderes Türel, “Manipülatif girişimlere ve provokatörlere Balbey’den ekmek çıkmaz. Kimse niyetlenmesin. Atmış olduğumuz bütün adımları gayet şeffaf bir şekilde yürütüyoruz, bundan sonra da böyle yürüteceğiz”demiş.


Çocukluğu Balbey’e komşu Tahıl Pazarı Mahallesi’nde geçmiş, işyeri halen aynı mahallede olan biri olarak atılan adımların şeffaf olduğuna inanıyorum ama Balbey Projesi’nde ne yapılmak istendiği konusunda bırakın Balbeyli’yi, bir bölümü Balbey Projesi içinde kalan Tahıl Pazarı Mahallesi sakinlerini, o projeyi anlatıp, vatandaşı bilgilendirme görevini yüklenenler de bilmiyorlar.


Akdeniz Güncel Gazetesi internet sitesinde (www.akdenizguncel.net) 3 Aralık 2017 tarihinde yayınladığım bir yazının bazı bölümlerini tekrar paylaşmakta fayda görürken, bana göre manipülatif girişimlere ve provakatörlere bizzat Büyükşehir görevlilerinin neden olduğunun özellikle altını çiziyorum.


Siz Balbey Projesi içinde yeralan bir bina sahibinin mevcut yerinin ne olacağı konusunda bilgilendirme yapamazsanız, hatayı dışarıda değil Büyükşehir’de aramak en doğrusudur.


3 Aralık 2017’deki konu ile ilgili köşe yazımda bakın nerelere dikkat çekmişim.


*****
Balbey, komşu mahalle Tahıl Pazarı ile birlikte bugüne kadar kaderine terk edilmiş, son derece çirkin bir görünüme sahip şehrin göbeğinde kalmış iki mahalledir. Büyükşehir Belediyesi “Balbey Kentsel Yenileme Projesi”yle tescilli yapıları ortaya çıkarıp, bu iki mahalleyi yeniden inşa etmeyi amaçlıyor. Yani Santral Mahallesi’ndeki uygulamanın bir benzerini Balbey ve Tahıl Pazarı Mahallelerinde uygulamak istiyor.


Ne yazık ki teknoloji ve bilgi çağında Balbey ve Tahıl Pazarı’nda ne yapılmak istendiği, hangi evin ne konumda olduğu ve olacağı konusunda bir bilgi internet ortamında paylaşılmamış. 


Önce bu eksikliği vurgulayayım.


Bilgi almak isterseniz mutlaka Balbey Kentsel Yenileme Projesi ofisine gitmeniz gerekiyor. Orada size yapılmak istenen anlatılıyor, ama eviniz ya da arsanız kentsel sit alanı içindeyse projenin  başka bir ifade ile Balbey ve Tahıl Pazarı’nda mülkünüzün nasıl ve ne şekilde değerlendirileceğini, o bölgede projenin ne şekilde olduğu anlatılmıyor. 


Olmayan bir şey anlatılamayacağına göre sizin bilgi sahibi olmanıza da imkan bulunmuyor.


*****
İlgili görevli ile yaptığım görüşme sonrasında şu sonucu çıkardım: Sit alanı içinde kalan ama kimi sokağında 1 ya da 2, kimi sokağında ise hiç tescilli yapısı bulunmayan Balbey ve Tahıl Pazarı’nın büyük bölümünde ne yapılacağı belli değildir.


Başka bir ifade ile Balbey Kentsel Yenileme Projesi eksik, tamamının ne şekilde değerlendirileceği henüz belli olmayan bir çalışmadır.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap