SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comAdlıhan Dere’ye Birlik Başkanlığı için DESTEK çığ gibi artıyor

Adlıhan Dere şu anda 1 Mayıs’ta yapılacak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı için tek aday. Bir başka adayın çıkacağını tahmin etmiyorum. Kaldı ki, seçimi kazanan oda başkanları, yönetimleri ile beraber Başkan Adlıhan Dere’ye desteklerini açık bir şekilde deklare ediyorlar.


Önümüzdeki günlerde oda başkanları ve yönetimlerine yönelik bir yemek verecek, AESOB Başkanı ve Başkan adayı Adlıhan Dere. Bu yemek fazla sesi çıkmayan ama yer beklentisi içinde olan oda başkanlarına yönelik "Bana desteği gözlerinizle gördükten sonra bir beklenti içinde olmadan sizde benim yanımda yer alırsınız" mesajı taşıyor


Adlıhan Dere tüm ağırlığını birlik seçimine vermiş durumda. Arkasına siyasilerin desteğini de almış. Siyasiler derken sadece Ak Parti’den bahsetmiyorum.


*****
Ulaştırma Esnaf Odası’nın seçimi dolayısıyla geldiği Elmalı’da, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Asım Tan’ı da ziyaret etti. Bu ziyaretin ilerleyen dakikalarında ben de yeraldım. 


Bir ara Adlıhan Dere döndü ve bana “Seninle 1 ay sonra görüşeceğiz” dedi. “Hayır mı, şer mi ?” Soruma şerle işinin olmadığını kaydetti ve başkanlığını yaptığı Kepez Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde benim oldukça fazla sinirlendiğim bir konuda gelişme olacağını söyledi.


Bu konuyu daha fazla açmayacağım. 

Ama, Adlıhan Dere bir suçlu arıyorsa, o suçlu kendisine de açıkça ifade ettiğim gibi bana telefon açan görevli değil, o bayana talimat veren Necip Çetinkaya’dır..(O talimatın Necip Çetinkaya tarafından verildiğini bizzat Adlıhan Dere söylemişti.)


Necip Çetinkaya benim samimi arkadaşlarımdan biri. Ama ne yazık ki halen bir zafer sarhoşluğu içerisinde. Başkanı Adlıhan Dere’nin benimle olan diyaloğunu iyi bilmesi gereken bir kişiydi. Sadece benimle değil, Dere’nin gazetecilerle olan diyaloğunu da tahmin etmeli. Gazetelerin aboneliği ile ilgili bir karar alıyorsa önce abone oldukları gazetelerin listesini istemeli, daha sonra Adlıhan Dere ile görüşüp ondan onay alıp o düşüncelerini hayata geçirmeliydi. 


Necip Çetinkaya bunu yapmadığı gibi, mesela beni bizzat kendisi arama zahmetine de katlanmadı. Hoş, bana “Gazete aboneliği faturasını kesmeden görüşelim” deme cesaretini de bulamazdı.


Sonuç olarak....Adlıhan Dere’nin başkanlık yaptığı hiçbir kuruma gazete göndermiyorum. Dere’ye bir kırgınlığım yok, kaldı ki bana o notun iletilmesinin ardından hemen kendisi ile telefonla görüştüm. Bana bilgisinin olmadığını, Afyon dönüşü gerekeni yapacağını söyledi. Hatta olayı doğrulattığını kaydetti.


Yani üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.


Ancak Kepez Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni teslim ettiği bazı kişilerden dolayı Adlıhan Dere’ye kızgınlığım sözkonusu. Dilerim 1 Mayıs’tan sonra Kepez Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi’ne de el atar, orada kendini kral sananlara da “Dur” der.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap