SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comPatnos ve Dedeli'ye Yapılanlara Karşı Değilim Ama !

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ağrı’nın Patnos ilçesine şehir mobilyaları, Dedeli Beldesi’ne ise kültür salonu yapılmasına karşı değilim. Bu tür çalışmaları ilçe belediyeleri de gerçekleştiriyor. Mesela Karaman’ın Sarıveliler ilçesi Göktepe Belediyesi ile kardeş şehir olan Muratpaşa Belediyesi, bu ilçeye 150 bin lira bedelle çok amaçlı Kültür Merkezi yaptırıyor. Konyaaltı Belediyesi, Elmalı’nın Tekke Şenliklerine sponsor oluyor.


Noktalı virgül koyarak bir başka konuya geçiyorum.


****


Çok önceden “gazeteci” kimliği ile tanıdığım Ak Parti Basın Görevlisi Ahmet Ay arife günü beni telefonla aradı ve hal-hatır sorduktan sonra “Ne güzel de yazmışsınız haberi” yorumunu yaptı. Köşe yazısından çok sürmanşetten verdiğimiz habere, yani “Parası bizden, hizmet büyükşehirden. Siyasi şov ise Ak Parti’den” başlıklı haberimize takıldığı belliydi.  


Arkasından başladığı sıralamaya.


Adeta hesap sorar haldeydi.


Konuşmasının bazı noktalarına nasıl sabrettim bilmiyorum ama sanıyorum oruç olmam benim sakin cevaplar vermeme neden oldu. 


Elbette ben Ahmet Ay’ı muhatap olarak görmem, benim muhatabım Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’dir, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer’dir. 


Ve zaten hatırlarsanız pazartesi günkü yazımı iki  başkana da “verdiğiniz değer kadar değer görürsünüz” diyerek noktalamıştım.


Ağrı gezisi Büyükşehir Belediyesi organizasyonudur. Çünkü, Patnos İlçe Belediyesinin talebi doğrultusunda yaklaşık maliyeti 2 milyon 215 bin lira olan şehir mobilyalarının yapım işi Antalya Büyükşehir Belediyesince üstlenildi. Yine Antalya Büyükşehir Belediyesince Ağrı’nın Dedeli beldesine, 1.250 m² kullanım alanına içinde garaj, fırın ve düğün salonu gibi etkinlik alanlarının bulunacağı proje bedeli 2 milyon 100 bin lira olarak  belirlenen Kültür ve Yaşam Merkezi yapılacak. 


Bu gerçekler ortada iken Ağrı Gezisi’ni Ak Parti İl Başkanlığı ile bütünleştirmek karşıdaki insanları aptal yerine koymaktır.


Peki ben neden bu kadar tepki gösterdim ?


Herşeyden önce davet edilmeyenler beni bağlamadığı gibi, gidenlerde beni ilgilendirmez. Ama burada büyükşehir’in Ağrı’nın Patnos ilçesi ile Dedeli beldesine uzattığı yardım elinin Antalya kamuoyunda duyurulmasıysa ayrım yapılmadan tüm gazete temsilcilerinin orada olması gerekirdi.


15 kişilik gazeteci kontenjanı, 4-5 Ak Parti’nin ilçelerde görevli mensuplarının Ağrı’ya götürülmemesiyle kolaylıkla 20 kişiye çıkarılabilirdi.


*****


“Keşke basın toplantılarına çağrılmadığını  yazsaydın, çağrılmadığın geziyi yazana kadar” diyen Ak Parti Basın Görevlisi Ahmet Ay’a diyorum ki:


Hani diyorsan ya  “Dışarıdaki hava aynen böyle; basın toplantısına çağrılmayınca yazmaz, geziye götürülmeyince yazar” deniliyor, basının fetteci olduğu söyleniyor.”


Kendimi övmeyi sevmem ama yazılarımda objektif olduğum, gerçekleri yazdığım söyleniyor. Onlarca gezi daveti olur sadece başkanların gezilerine icabet etmeye çalışırım. Öyle yemek davetlerine falan da katılmam. 


Bu nedenle dışarıda dokunduğum insanların benim ya da meslektaşlarım için düşündükleri önemli değil. 


Buna senin il başkanın Rıza Sümer’de dahil.


*****
Ak Parti’nin Basın Görevlisi Ahmet Ay, bundan sonra bu tür bir proğrama Ağrı gezisine çağrılmayan gazetecilerin davet edileceğini söyleyince, “Bizi davet etmeyin. Bugüne kadar çağrılmadığımız basın toplantılarınıza çağırın, haber bültenlerinizi gönderin” yeter cevabı sanıyorum daveti bir gezi olarak düşünmediğimizin bir göstergesi olsa gerek. 


Anlarsa, anlarlarsa...


*****
Selami Şahin, www.falezhaber.com haber sitesinde “Ak Parti Ağrı Gezisi’nde Unutulan Gazeteciler” diye bir köşe paylaştı. O yazının altına imzamı atıyorum. Elin sağlık diyor, duygu ve düşüncelerime tercüman olduğunu söylüyorum.


Okumadıysanız, mutlaka koyun.


*****
Nedense büyükşehirde şahsıma karşı bir tavır alınmış havası hissediyorum. (Bugün Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürü Bünyamin Demirkıran telefonla aradı. Şahsımla ilgili güzel şeyler söyledi ve kesinlikle ne basın bürosunun ne de başka bir birimin şahsıma karşı tavır takınmadığını, böyle bir şeyin sözkonusu bile olamayacağını söyledi. Demirkıran, bu tür organizasyonlarda insiyatifi bizzat alacağını ve böyle bir yanlışlığın bir daha yaşanmayacağını söyledi.)Takmıyorum..
Önemsemiyorum.


Arife günkü gazetemdeki köşeme bitirdiğim gibi bu yazımı da noktalıyorum.


Sevgi, dostluk elbette bir yere kadardır.


Değer verdiğiniz kadar değer görürsünüz.Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap