SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comCHP'li Gençler, Akaydın döneminde neredeydiler ?

CHP’li gençler sular altında kalan sokaklarda, caddelerde botla gezdiler, muhtemelen sazan balığı tutmaya çalıştılar. Deniz gözlüğünü takan, mayosunu giyen bol bol resim çekindi, o resimlerle de kamuoyuna “Bakın, Türel’in büyükşehir belediye başkanlığı döneminde yollar- caddeler sular altında. Araçlar yolda kalmış, insanlar karşıdan karşıya geçememişler” mesajı vermeye, 1 Kasım öncesi siyasi propaganda yapmaya çalışmışlar.
Başarılı olmuşlar mı ?
Bana göre hayır. Çünkü, CHP’li Mustafa Akaydın döneminde de Antalya aynı olayları yaşadı. Yani, dün olmayan birşeyin  Menderes Türel döneminde başlaması gibi birşey sözkonusu değil. 
Buradan şu sonucu çıkarabiliriz. Akaydın döneminde bu kardeşlerimiz ya Antalya’da değilmişler.  Ya da Akaydın döneminde de yağmurun ardından su baskınları yaşanırken, yollar- caddeler araç ve yaya trafiğine müsaade etmezken,  bu kardeşlerimiz evlerinden işyerlerinden başını çıkarmamışlar.
*****
Hafızam yanıltmıyorsa Soğuksu Mahallesi muhtarı olacaktı. İsmail Akkaya’da yağan yağmurun ardından biriken su birikintisinde botla dolaşmış ve bir İstanbul gazetesinin Antalya ekinde geniş yer bulmuştu.
Yani, CHP’li gençler ya arşivi iyi karıştırmışlar, ya da büyüklerinden “bir zamanlar bir muhtar şöyle yapmıştı. Siz de biriken yağmur sularında botla gezin. Tam seçim arifesinde bize iyi puan kazandırırsınız” önerisi almışlardır.
Dediğim gibi aynı sorunlar CHP’li Akaydın döneminde de yaşandığı için gençlerin bu girişimi başarısız olmuş, tam tersine “Akaydın 5 yıllık süreçte neden bu sorunu çözmedi ?” Sorusunun tekrar kamuoyu tarafından sorulmasına neden olmuştur.
****
Büyükşehir yönetimi, bazı noktalardaki sorunları çok küçük önlemlerle ortadan kaldırabilir. Yapılacaklar konusunda Menderes Türel’in talimat vermesine bile gerek olmadığını düşünüyorum. Gereken mesajlar ortaya çıkan görüntülerle ilgili birim müdürlerince zaten alınmıştır., Alınmış olmalıdır.
Bir sonraki şiddetli yağışta aynı sorunların yaşanması demek, bazı belediye bürokratlarının göreve veda etmesi anlamına gelmektedir ki, o bürokratlar biliyorlar.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap