SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comOlmadı Mevlüt Yeni, Sana Yakışmadı !

17 Ekim 2015 Cumartesi günü Antalya Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimini ve yeni yol haritasını belirlemek için genel kurulunu topluyor. İki aday başkanlık mücadelesi yapıyor. Biri mevcut başkan Mevlüt Yeni, diğeri ise Ali Tongülüs. Şimdiden kazanacak adaya ve ekip arkadaşlarına, meslektaşlarıma çıkacak sonucun hayırlısı olması temennisinde bulunuyorum.


Bu genel kurulda, bundan önceki genel kurulda sırf söz verdiğim için  desteklediğimiz Mevlüt Yeni’yi DESTEKLEMEME kararı aldığımızı buradan özellikle meslektaşlarımla paylaşmak istiyorum. Bundan önceki dönemde Mevlüt Yeni’ye kayıtsız-şartsız destek sözü verdiğim için, Yeni’nin karşısındaki listenin yönetiminde yer alma teklifini reddettiğimi hatırlatırken, verilen sözün benim açımdan önemini sanıyorum anlatmama gerek yok.


*****Bir konuyu sormak için Mevlüt Yeni’yi aradım, bayramdan önce. Telefonda uzun uzun konuştuk ve bana Haşmet’le yola devam etmeyeceğini, özellikle Antalya yerel basınının sorununu en iyi bilenlerden birinin ben olduğumu kaydederek, yen yönetim listesinde benimde bulunduğumu kaydetti ve  ekledi: “Kimseye söz falan verme.”


Dedim ya verilen söz benim için KUTSALDIR. Cemiyet Başkanlığı yapmış, dostluğumuz ve arkadaşlığımız yıllar öncesine dayanan, bundan önceki seçimlerde hiçbir şart öne sürmeden sadece vermiş olduğum bir söze istinaden desteklediğim Mevlüt Yeni için de doğrusu aklımdan benim ağzıma bir parmak bal çalmak istediği, başka bir ifade ile “yönetim listemde varsın” diyerek beni oyaladığı hiç aklıma gelmedi.


Dün akşam saatlerinde bir diğer başkan adayı Ali Tongülüs benimle görüşmek istediğini belirtiyor ve bugünden için gazeteme geleceğini söylüyordu. Elmalı’da olduğumu, cuma günü döneceğimi, cumartesi günü görüşebileceğimi söyledim ve buluşmak için sözleştik. Niçin geleceğini bilmiyordum ama açık sözlü bir insan olduğumdan Mevlüt Yeni ile birlikte hareket edeceğimi kendisine iletecektim. 


Tongülüs’le görüşmemizden yaklaşık 15 dakika sonra bu kez arayan Mevlüt Yeni’nin “İdris Taş şu anda İstanbul’da. Bayramdan önce dönecek ve senin yanına geleceğiz” dediği sevgili arkadaşım İdris Taş’tı. Kısa konuşmasında destek vereceğime inandığını kaydederek, “Mevlüt Başkan, Rasim’i listeye aldı” dedi. O anda bende jeton düşmedi. Sonradan biraz düşündüm, kafamdaki sorulara cevap alabilmek için bu kez İdris Taş’ı ben aradım, “Mevlüt Yeni’nin listesinde kimler var bir sayıver” dedim. O saydı, ben de kafamdaki sorulara cevap bulmuş oldum.


Doğrusunu isterseniz Mevlüt Yeni’nin listesinde yer almadığım için ÜZÜLMEDİM... Ama  Mevlüt Yeni’nin seçimi kazanabilmek için beni oyalamasına  ve sonradan beni listeden çıkarmışsa da telefon açıp “Erkin ben sana yönetim listemde olduğunu söylemiştim. Ancak, senin yerine Rasim’i almayı daha uygun gördük, kusura bakma” cesaretini gösterememesine ÜZÜLDÜM.*****Elbette Mevlüt Yeni’yi DESTEKLEMEME kararımız, diğer başkan adayı Ali Tongülüs’ü  destekleme anlamına gelmiyor. Yarın Ali Tongülüs ziyaretimize gelecek ve ondan da yönetimindeki isimleri öğreneceğiz. O isimlere bakarak bir değerlendirme yapacağız ve ona göre bizlerin oy kullanıp-kullanmayacakları şekillenecek. 


Kullanırsak o zaman  oylarımız Ali TONGÜLÜS’e gidecek.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap