SON DAKİKA

logo

Konyalı Kaymakamdan Konyalılara veda.

Konyalı olan ve Samsun’un Merkez İlçesi’nin İlkadım Kaymakamlığı’na atanan Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Antalya Konyalılar Derneği yönetim kurulunu ziyareti etti, hemşerileri ile vedalaştı, gösterilen ilgi ve dernek faaliyetleri için teşekkür etti.

Antalya Konyalılar Derneği’nin çiçeği burnunda başkanı Süleyman Üre ve yönetim kurulu tarafından karşılanan Kaymakam İbrahim Keklik ziyaretinde, tayininden ve Antalya’da bulunan Konyalı hemşerileriyle yaptığı birliktelikleri anlattı, ‘Konyalılık’ vurgusuyla hemşerilik dayanışmasının önemine dem vurdu.

Türkiye’nin en aktif derneklerinden bir tanesinin Antalya Konyalılar Derneği olduğuna değinen Keklik, “Samsun’da da gururla bahsedeceğimiz Konyalılık hemşeriliği, kültürü ve faaliyetleri ile iz bırakan derneksiniz. Konyalılar Derneği, Samsun ve Türkiye’nin diğer şehirlerindeki hemşehri dernekleri ile de daha güçlü iletişime geçmesi gerekiyor. Konya şehrinin kültürel miraslarını gençler üzerinde daha fazla hissettirerek, kültürlerimizi gelecek nesillere yaşatarak aktarmak gerekir.” dedi.

ÇOK ANILARIM OLDU

Antalya'da geride çok güzel dostluklar bırakarak ayrılacağını aktaran Keklik, en çok hemşehri sayısına sahip Konyalılar ile farklı ortamlarda bir araya geldik. Özellikle her ay düzenlenen bamya çorbalı toplantıları çok özleyeceğim' diyerek, Antalya Konyalılar Derneği'nin faaliyetleri ile hızına zor yetişilen bir dernek olduğunu vurguladı.

SAMSUN'DA BİR ADRESİMİZ VAR

Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Süleyman Üre ise “Kaymakam İbrahim Keklik, Konyalılık değerlerine sahip çıkan, aynı zamanda Konyalı hemşerileriyle güçlü iletişimi olan ve bugüne kadar da yaptığı etkinliklerde Konyalılar Derneği’ne büyük desteklerini veren bürokrak olduğu için tüm Konyalılar ve dernek kurulu adına kendisine teşekkür ediyorum. Buradan ayrılması bizi üzdüğü kadar, Samsun ile kurulacak köprüde gönüllü aracı olması bizi mutlu ediyor. Kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyoruz" dedi.

 Öte yandan, siyaset ve ekonominin de konuşulduğu toplantıda Ekim, Kasım, Aralık ve 2018 dernek planlaması ile ilgili çeşitli bilgiler veren dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, aynı zamanda Samsun’a kültürel gezi planlama kararı alarak, hemşerisi olan Kaymakam Keklik’i yalnız bırakmayacaklarını belirtti. Ziyaret sonrasında Keklik, yönetim kurulu üyeleriyle tek tek vedalaşarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

2018.09.14 11:06:14

Yorum Yap