SON DAKİKA

logo

Sonbahar dönemi spor okulları başlıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ‘sporda toplum yaklaşım modelinin’ en büyük organizasyonlarından spor okullarının sonbahar dönemi, yetişkin ve gençlere yönelik 19 ayrı branşta 17 Eylül Pazartesi başlıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar dönemi spor okulları takvimi belirlendi. 4 yaştan başlayarak 16 yaşa kadar olan gruplar için 12, 16 yaş ve üstü yetişkin guruplar içinse 7 ayrı branşta açılacak spor okulları 17 Eylül Pazartesi başlıyor.

Spor okullarına kayıtlar ise 1 Ekim’e kadar devam edecek. Kayıtlar Turunç Masa’ya şahsen ya da 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden yaptırılabiliyor.

Çocuk ve gençler için sonbahar dönemi spor okulları, futbol, tenis, basketbol, hentbol, voleybol, jimnastik, bale, taekwondo, karate, badminton, squash ve hokey branşlarında açılacak.  Kurslar, 13 spor tesisi, stat ve kapalı salonda gerçekleştirilecek. Yetişkin gruplar içinse tenis, badminton, squash, fitness, su cimnastiği, pilates-step ve yoga kursları açılacak.

Muratpaşa Belediyesi, pilates ve step kursları spor salonlarından parklara 14 ayrı noktada gerçekleştirilecek. 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesine inşa edilen Naim Süleymanoğlu Spor Salonu gibi Muratpaşa Belediyesi’nin okul bahçelerine inşa ettiği spor salonlarını da kullanacağını pilates ve step dersleri Değirmenönü Kültür Merkezi, YeşilbahçeMahallesi’de falezlerin hemen üzerinde bulunan Yaşlı Evi, Yeşilde Mahallesi’nde bulunan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi,  Gebizli Mahallesi’nde yer alan Kadın Danışma Merkezi ve Bayındır Park’ta gerçekleştirilecek.

Yoga kursları ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu ve Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek. Su cimnastiği ise Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda Salı’dan Cuma’ya 4 ayrı saatte düzenlenecek.

 

 

2018.09.10 13:51:52

Yorum Yap