SON DAKİKA

logo

Kitapta bir ilk de yaşandı!

Antalya’nın ilk romanı olan ve Tansu Duran’ın yazdığı “Antalya’nın Çocukları” isimli kitabın imza günü Markantalya AVM önü Antalyaspor Store’da gerçekleştirildi. Yazar Tansu Duran'ın Antalyaspor taraftarı 3 çocuğun hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı ve Antalya'yı tanıtan ve Antalya tanıtımına büyük katkı sağlayan 'Antalya'nın Çocukları' adlı kitap Antalya’nın ilk romanı olma özelliği taşıyor. İmza gününde, Tansu Duran ve futbolculara sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, kitap ve forma imzalattı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mektup arkadaşlığı ile Antalya’yı tanıtan 19 yaşındaki genç Umutcan Öncü’nün de kitabın girişinde bir mektubunun yer aldığı “Antalya’nın Çocukları” kitabının imza gününe kitabın yazarı Tansu Duran ve genç Umutcan Öncü’nün yanı sıra Antalyaspor’un Antalyalı futbolcuları kaptan Zeki Yıldırım, Musa Nizam ve Osman Çelik de katıldı. Futbolcular yaptıkları açıklamalarda, 'Antalya'nın Çocukları' adlı kitabın tanıtımına katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu kitabın en büyük hedefi, 20 dilde 50 ülkede yayın yapması!

Antalya'nın kültürel alanda tanıtım eksikliğinden dolayı kitabı yazdığını ifade eden Tansu Duran, Antalya için daha fazla kitap yazacağını söyledi. Tansu Duran Antalyalıların gösterdikleri ilgiye teşekkür ederek, kitabın 20 dilde 50 ülkede yayımlamasını hedeflendiğini söyleyerek, “İmza günümüzde beklediğimden daha güzel ve yoğun bir kalabalık ile karşılaştım. Antalyalılara, Antalyasporlulara çok teşekkür ediyorum. Bu kitabi yazmak biraz kolay ama, kitlelere ulaşmasına okuru ile buluşmasına Antalya’nın tüm organları seferber oluyor, olmalı ve inşallah bundan sonra da olacaklar. Bu kitap burada kalmayacak. Bu kitabın en büyük hedefi, 20 dilde 50 ülkede yayın yapması. Amacımız O ülkelerde de bu kitap okunduğunda, okuyanların ‘Biz Antalya’ya tatile gidiyoruz’ duygusunu hissettirmek. İçerik o kadar samimi oldu ki, bundan sonra bu kitabın devamı da gelecek. Antalya’nın daha iyi kültürel ve tarihi yönlerden de tanıtmaya devam edeceğim. Antalya’nın Çocukları ölümsüzdür. Hep yaşayacaktır” dedi.

Kitapta bir ilk de yaşandı!

32 ülkeden mektup arkadaşlığı ile Antalya’yı tanıtan 19 yaşındaki genç Umutcan Öncü Antalya’nın Çocukları adlı Kitabın başında “Okura Mektup” adı altında bir mektup yazarak bir kitabın içinde ilk defa Mektup yazan kişi oldu.

Umutcan Öncü yaptığı açıklamada “Zaten dünya üzerinde birçok insanla, mektuplaşıyordum. Bunu ciddi bir şekilde yapabileceğimiz iletişimi en iyi noktaya taşımayabileceğimiz araçta bir kitaptı. Ben her zaman mektuplarımda Antalya’nın tanıtımını her zaman bir adım önde tutmuşumdur. Bunu da gerçekleştireceğimiz en iyi kitaplardan bir tanesi Antalya’nın Çocukları oldu. Değerli büyüğüm Tansu Duran ile her zaman irtibat halinde olduk. Bizde böylece bu kitabın içinde kendimizi bulduk. Bir mektubun bir kitap ile dünyaya yayılmasının çok güzel bir fikir olduğunu söyledi. Oldukça da güzel oldu” dedi.

Tansu Duran yayınlanan kitapta yer alan Mektup ile Umutan Öncü’nün mektubu ile insanları Antalya’ya  davet ederek, en az bir milyon kişiye mektup yazan ilk insan olacağını söyledi.

2018.09.10 10:06:11

Yorum Yap