SON DAKİKA

logo

ATAY USLU'DAN SANATÇILARA ZİYARET

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu, Antalya’nın tarihi yapılarından portakalından, portakal çiçeğinden ve zeytininden aldığı ilhamla üretiği eserleri ‘Antalya Sembollerim’ koleksiyonunda buluşturan ressam Figen Çiçek'i Atölyesinde ziyaret ederek sanat ve resim üzerine sohbet etti, yaptığı çalışmaları inceledi.

SANATA ÜRETENE DESTEK

Ak Parti Milletvekili Atay Uslu sanat galerisi ziyareti ile ilgili şu bilgileri verdi: "Antalya’nın tarihi eserlerini ve kentle özdeşleşmiş figürleri gravür, akrilik, yağlı boya, traverten ve mermer tozlarıyla kendine özgü eserlere dönüştüren sanatçımız Figen Çiçek Hanımefendiyi ziyaret ettik. ‘Antalya Sembolleri’ eserlerini inceledik. Kaleiçi ve Yivli Minare gibi Antalya’nın tarihi mekanlarını portakal figürüyle buluşturan sanatçımız Antalya'nın tanıtımına da katkıda bulunuyor. Sanatçımıza çok teşekkür ederiz."

Sanatçı Figen Çiçek'de "Kentin kendine, tarihine, sembollerine sahip çıkmasını ve bunun öneminin farkına varılmasını istiyorum. Bu anlamda Milletvekilimiz Atay Uslu'nun ziyareti beni çok memnun etti” diye konuştu.
2018.08.29 12:17:13

Yorum Yap