SON DAKİKA

logo

Başkan Gül: Atamızın yolunda ilerliyoruz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında “Büyük zorluklarla kazanılan bağımsızlığımızı sonsuza dek korumanın ilk şartı, Ebedi Liderimiz Atatürk’ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda ilerlemektir” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şunları kaydetti; 

“Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasındaki kahraman ordumuz tarafından 26 Ağustos’ta 1922 tarihinde başlayan ve 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuştur.  Büyük Türk Milleti, bu zaferi de kazanarak, bağımsızlık ve özgürlük aşkından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Eşit yurttaşlık ilkesi çerçevesinde oluşturduğumuz Cumhuriyetimizi yıkmak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer güçleri geçmişte olduğu gibi bugün de hain tuzaklar kurmaya devam etmektedir. Ancak, bunlara karşı 96 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz ve edeceğiz.

30 Ağustos 1922, Türk Milletinin yokluklar içerisinde inanç ve kararlılıkla, her türlü zorluğa ve zorbalığa göğüs gererek emperyalist güçlere karşı verdiği bağımsızlık savaşının zaferle noktalandığı tarih olmasının yanı sıra, çağdaşlık ve kalkınma mücadelemizin dönüm noktasıdır. Büyük zorluklarla kazanılan bağımsızlığımızı sonsuza dek korumanın ilk şartı, Ebedi Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda ilerlemektir. Biz de bu yolda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum”

2018.08.28 12:21:22

Yorum Yap