SON DAKİKA

logo

TÜM BEL-SEN Başkan Uysal’ı ziyaret etti

KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) Genel Mali Sekteri Satı Burunucu, Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt Başkan ve beraberindeki heyet Muratpaşa Belediye Başkanı ÜmitUysal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette sendika yönetimi, Türkiye’nin her alanda çok ağır koşulları yaşadığına dikkat çekti. Böylesi bir dönem yaşanırken 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü gibi tarihsel günlerde demokrasi, laiklik ve adalet kavramlarının daha büyük anlam ve önem kazandığını belirten sendika yönetimi, “Siyasi partiler, sendikalar ve emek demokrasi güçlerinin de toplumsal sorumlulukları artıyor” dedi.

Bu ortamda Türkiye’nin bir yerel seçime gerçekleştireceğine dikkat çeken sendika yönetimi, TÜM BEL-SEN’in sürece ilişkin değerlendirmelerini Başkan Uysal’la paylaşırken şu ifadelere yer verildi:

“Yerel yönetimler, demokrasinin beşiğidir. Ancak gerek yeni büyükşehir belediyesi modeli ve Başkanlık sistemi, kanun hükmünde kararnameler,  ekonomik, siyasi baskılar, kayyum atamalarıyla halkın iradesinin yok sayılıyor. Bu ortamda TÜM BEL-SEN, yerel seçimlerde doğrudan taraftır.  Sendikamız bu sürecin öznesidir. Yerel seçimler demokrasi ve emek mücadelesinin parçasıdır. “

Antalya’da özellikle Büyükşehir Belediyesi’nde 2014 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 4 yılı aşkın sürede hak gasplarının, sürgünlerin rutin bir uygulamaya dönüştüğü savunan sendika yönetimi, “Antalya, çalışanlarıyla barış içinde, işyeri barışını, işyerinde hissettiği mutluluğu kente yayacak ve bu motivasyonlarla hizmet üretecek bir Büyükşehir yönetimine sahip olmalıdır” dedi.

 

2018.09.03 12:46:02

Yorum Yap