SON DAKİKA

logo

Bisiklete hep destek tam destek

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bisikletliler Derneği Antalya Temsilciliğinin ziyaretinde bisikletin bir ulaşım aracı olarak kent kültürü içinde yer almasını sağlayacak her türlü etkinliğe destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Bisiklete hep destek tam destek” dedi.

Bisikletliler Derneği Antalya Temsilcisi Görkem Tezcanlı, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Tezcanlı, derneklerinin bisikletli yaşam kültürünü geliştirmek için çalıştığını söyledi. Bu amaçla Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu’yla özgün bir festival gerçekleştireceklerini belirten Tezcanlı, 6 Eylül’de Konyaaltı’ndan saat 20:00'de başlayacak kısa bir bisiklet turuyla şehir içindeki bisiklet kullanımı ve turizmde bisiklet kullanımına dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Tezcanlı, ayrıca, Antalya’da ekolojik yaşamı ve bisiklet turizmini konu alan IWAB 3’üncü Uluslararası Antalya Turizm ve Bisiklet Festivali, 7-9 Eylül tarihlerinde, Köprülü Kanyon Milli Parkında bulunan Perge Doğa Evleri’ne kurulacak festival alanında yapılacağına da sözlerine ekledi.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak bisikleti bir ulaşım aracı olarak kent kültürü içinde yer almasını sağlayacak bir dizi çalışmayı bugüne dek gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu çerçevede Muratpaşa Belediyesi’nin spor okulları programına hem yetişkin hem de çocuklar için bisiklet sürüş kurslarını dahil ettiklerini aktaran Başkan Uysal, bununla birlikte Ocak 2015’ten sonra yapılan bisiklet yollarıyla Sağlık Bakanlığı’ndan almaya hak kazandığı 2 bin 90 bisikleti ilçe sakinlerine dağıttıklarını da sözlerine ekledi. Başkan Uysal, bisikleti kent kültürünün bir parçası haline getirilmesini sağlayacak her türlü etkinliğe destek olduklarını olmaya da devam edeceklerini belirterek, “Bisiklete hep destek tam destek” dedi.

2018.09.01 11:11:22

Yorum Yap