SON DAKİKA

logo

Başkan Gül’e Kırgız kalpağı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret eden Kırgız heyet Başkan Gül’e Kırgız kalpağı hediye ettiler.

 Kırgızistan ve Akdeniz Ülkeleri Kadınları ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Peri Asanaalıeva, Genel Başkan Yardımcısı Nazira Erdoğan, Genel Sekreteri Kenan Hikmet Yozgatlı, dünyaca ünlü Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov’un oğlu Diplomat Askar Aytmatov, Assol Vakfı Başkanı TV Sunucusu Assol Moldokmotova, Milli Şarkıcı Marat Talantbeko, Milli Model Aınura Dzhalılova ve Grup Menajeri Shabdan Moldokmotov,  Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.

Dernek yöneticileri,  Başkan Gül’ü Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecekleri Kırgızistan Milli Bağımsızlık Günü ve 2018 Cengiz Aytmatov’u Anma Yılı kutlamasına davet etti. Dernek Genel Sektereri Kenan Hizmet Yozgatlı, etkinliği Kemer Belediyesi'nin desteklediğini belirterek katkıları için Başkan Mustafa Gül'e teşekkür etti. 

Ziyaretlerinden dolayı Kırgız heyete teşekkür eden Başkan Mustafa Gül, ise iki ülke ilişkilerinin gelişmesinde turizmin önemine değindi. Gül, programının uyması durumunda etkinliğe katılmaktan onur duyacağını vurguladı.

Ziyaret sonunda Kırgız heyet Gül’e Kırgızistan’ın milli kıyafetlerinden olan Kırgız Kalpağı ve teşekkür plaketi verdi. Başkan Gül de Kırgız konuklarına Kemer tablosu, anı plaketi ve çeşitli hediyeler sundu.

2018.09.01 10:19:00

Yorum Yap