SON DAKİKA

logo

MURATPAŞA, KIRCAMİ’DE NOKTAYI KOYDU

Kırcami planlamasında yer alan 7 mahallenin parselasyonuna dair itirazların, Muratpaşa Belediyesi Encümeni’nce değerlendirildiğini söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; “15 Ağustos tarihi itibariyle, Kurban Bayramı öncesi, belediyemizle ilgili herşey tamamlandı. Değerlendirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne gönderdik, oradan tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gidecek” dedi

7 mahallenin parselasyonu Büyükşehir’de

Muratpaşa Belediyesi Encümeni; iki kez askıya çıkan ve 20 Temmuz itibariyle askıdan inen Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova, ve Tarım Mahalleleri’ni kapsayan parselasyon dosyasına yapılan itirazları değerlendirdi. Kırcami planlamasındaki 7 mahallenin parselasyon dosyası; değerlendirmesi için, 15 Ağustos’ta Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne gönderildi. Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nin değerlendirmesinin ardından da tescil işlemleri için Muratpaşa Kadastro Müdürlüğü’ne gönderilecek.

 ‘15 Ağustos’ta gönderdik’

Kırcami planlamasında gelinen aşamayı; ‘30-40 yıldır çözülmeyen Kırcami Planımızı Tapuya, kadastroya gönderecek duruma geldik’ diye değerlendiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal şöyle konuştu; “Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kırcami, Zümrütova ve Tarım Mahallelerimizi kapsayan alanı içeren parselasyona yapılan itirazları Belediye Encümenimiz değerlendirdi. 15 Ağustos tarihi itibariyle de Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdik. Büyükşehir Belediyesi Encümeni de; değerlendirecek. Oradan; tescil işlemleri için Muratpaşa Kadastro Müdürlüğü’ne, ardından da; tapu tescil işlemleri için Muratpaşa Tapu Müdürlüğü’ne gönderilecek.”

 ‘Mutluluk yaşıyoruz’

Planlama sırasındaki yaklaşımı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; 30-40 yıldır çözülmeyen Kırcami Planlamasını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Parselasyon dosyasının, Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildiği tarih olan 15 Ağustos’un doğum günü olmasını kaderin cilvesi, tatlı bir tesadüf olarak olarak değerlendiren Başkan Uysal; “Dürüstçe, vatan, millet ve insan uğruna mücadelenizi veriyorsanız yolunuz bir şekilde açılıyor” dedi.

 

 

 

2018.08.16 10:25:36

Yorum Yap