SON DAKİKA

logo

YÜZÜMÜZÜ AĞARTTINIZ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 50 bine giren 73 MURGEM öğrencisi, velilerini ağırlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Yeteneklerinizin ortaya çıkmasına vesile olmaya çalıştık, biz; belediyecilikten bunu anlıyoruz. Yüzümüzü ağarttığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi

Yeni üniversiteli, MURGEM öğrencileri, sürpriz yaparak; Başkan Uysal’ın doğum gününü pasta keserek kutladı. Öğrencilerin teşekkür ettiği Başkan Uysal duygusal anlar yaşadı. Öğrenci velisi Necdet Çelik ise; “MURGEM’le yüzümüz güldü” diyerek Başkan Uysal’a teşekkür etti.

 Öğrencilerden sürpriz

Sosyal kreşlerle eğitim ve bilgi merkezlerinin ardından 2015 yılında Muratpaşa Belediyesi’nce, üniversiteye hazırlanan gençler için hizmete açılan Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) öğrencilerinin başarı grafikleri sürekli yükseliyor. 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren  686 MERGEM öğrencisinden 73’ü ilk 50 bine girdi. İlk 50 bine giren 73 öğrenci, velileri ile birlikte; teşekkür için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Öğrenciler, Başkan Uysal’a bir sürpriz yaptı. Öğrenciler, Başkan Uysal’la birlikte pasta keserek, doğum gününü kutladı.

 ‘Gençlerle ilgili proje’

Ülkemizin; birbirini seven, sayan, geleceği sevgiyle, saygıyla, birlikte tanzim etmek isteyen, ilimle, irfanla; muasır uygarlığın üstünde üretim yapmak isteyen nesillere ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Uysal; “Yeteneklerinizin ortaya çıkmasına vesile olmaya çalıştık, biz; belediyecilikten bunu anlıyoruz. Sadece fiziki mekanlar, yol, park değil, bunları yapıyoruz. Sadece sosyal hizmet değil, bunları da yapıyoruz. Toplumu birleştirme kardeşleştirme, önemli günlerde bir araya getirme, bütün ayrımları aşma, bunu da yapıyoruz. Sizinle ilgili projemiz; yeteneklerinizin ortaya çıkarılması ve sizlerle dayanışma içine girmek. Toplumun bütün olarak birarada buluştuğu platformlar oluşturulmak” dedi.

 Yolunuz açık olsun

Velilere ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeline teşekkür eden Başkan Uysal, öğrencilere ise ‘Yüzümüzü ağarttığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi kutluyorum. Yolunuz açık olsun’ diye seslendi.

 ‘Yüzümüz güldü’

Öğrenci velisi Necdet Çelik ise “MURGEM’ den yetişen bu gençler; büyüyerek, gelecekte daha güzel nesiller yetiştirecek. Geçen yıl, maddi-manevi zorluklar içinde yaklaşık 10 bin lira bütçeli dershane ararken MURGEM ile tanıştık. Gerçekten yüzümüz güldü. Canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Öğrenciler; ziyaret sonunda Başkan Uysal’la günün anısına fotoğraf çektirdi. Başkan Uysal; yeni üniversiteli MURGEM öğrencilerine içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’unun da olduğu hediyeler verdi.

 

 

2018.08.16 10:10:40

Yorum Yap