SON DAKİKA

logo

HAYDİ ÇOCUKLAR EĞİTİME

Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği ve çocuklarla, gençlerin sosyal gelişimine destek olmak için açtığı eğitim kurumlarına kayıtlar, eylül ayında yapılacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın sosyo-ekonomik açıdan imkanları kısıtlı, ortaokul düzeyindeki öğrencilere destek olmak için açtığı Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri Eğitim Bilgi Merkezleri’ne kayıtlar eylül ayı içinde başlayacak. Robotik eğitim; geçen yıl olduğu gibi Zeytinköy Eğitim ve Bilgi Merkezi’nde verilecek.

 Eğitim ve Bilgi Merkezleri’nde, öğrencilere; Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Matematik ve İngilizce ders desteği verilecek. Derslerin yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla; gitar, tiyatro, bilgisayar kodlama, satranç, halk oyunları, sportif aktiviteleri ve zeka oyunları gibi özel dersler de veriliyor. Öğrencilere aynı zamanda sosyal becerilerin gelişmesine yardımcı programlar da uygulanıyor.

 Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve gençlerin sosyal gelişimlerine destek olmak için Muratpaşa Belediyesi’nce 2015 yılında hizmete açılan Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’ne (MURGEM) 586 lise son sınıf öğrencisinin kayıt yaptırdı. MURGEM; 300 de liseden mezun olmuş olan öğrenciyi kabul edecek. Mezun öğrenciler, kayıtlarını eylül ayı içinde yaptırabilecek.

 

2018.08.27 10:43:34

Yorum Yap