SON DAKİKA

logo

Yaz Okullarında Gençliğe Yatırım Yapıyoruz

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezi ve ilçelerinde düzenlenen, Ücretsiz İl Spor Merkezleri “Yaz Spor Okulları” açıldı. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Çocuklara spor Bilincini aşılamak, sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak, onlara özgüven ve takım ruhunu aşılamak amacında “Yaz Spor Okullarını” açıyoruz dedi.

19 ilçede 35 branşta eğitim

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü protokol işbirliğinde düzenlenen Yaz Spor Okullarında, 8-15 yaş arasındaki sporcular Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Aikido, Atıcılık, Artistik Jimnastik, Atletizm, Badminton, Boks, Ritmik jimnastik, Bisiklet, Bocce, Eskrim, Golf, Güreş, Hokey, Halter, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, MuayThai, Okçuluk, Oryantiring, Satranç, Tekvando, Tenis, Triatlon, Wushu, Yelken olmak üzere 35 branşta öğrenciler ücretsiz spor yapma imkanı buluyor.

Kepez Çok Spor Salonuna Yoğun İlgi

Daha çok müsabaka izlemenin ya da seyircili faaliyetler yapmanın ötesinde sporcu yetiştirmeye dönük bir tesis olan “Çok Amaçlı Kepez Spor Salonunda” Basketbol, Voleybol, Karate, Güreş, Taekwondo, Judo, Cimnastik, Tenis branşlarında 13 bin 150 çocuk spor yapıyor.

Engelleri sporla aşıyoruz

Engelli bireylerin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve verimli bir tatil süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla Engelli İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarında Basketbol, Yüzme, Masa Tenisi, Boccebranşlarında engelli bireyler spor yapıyor.

Hedef 100 bin

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu, “İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları sporun tabanını oluşturuyor. 5-18 yaş grubundaki öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için 35 branşta ücretsiz olarak Yaz Spor Okullarında kurslarımızı açtık. Kurslar antrenörlerimiz tarafından uygulamalı ve teorik veriliyor. Geçen yıl, 81 il arasında nüfus oranına göre il spor merkezlerine başvuran 43 bin 63  öğrenci sayısıyla Türkiye genelinde önemli bir konumdayız. Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü protokol işbirliğinde düzenlediğimiz  Yaz Spor Okullarına Antalya ve 19 ilçesinde başvuru sayısı 66 bin 620 oldu, amacımız bu sayıyı 100 bine çıkarmak ve daha çok çocuğa ulaşıp spor” yaptırmaktır.

Geleceğin Teminatı Gençlerdir

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, “ Antalya Spor Salonu ve Kepez Çok Amaçlı Spor Salonunda Yaz Okulları branşlarında spor yapan çocukları ziyarette bulundu. Çocukların antrenman çalışmaları hakkında antrenörlerinden bilgi alan Hacıcaferoğlu, çocuklarla eskrim, masa tenisi ve voleybol branşlarında spor yaptı.  Çocukların aileleriyle sohbet eden Hacıcaferoğlu, anne ve babasından destek gören  çocuklar hayata sıkı sarılır ve hayata karşı daha güçlüdür özgüveni gelişen çocukta hayata karşı başarı kazanır dedi.

2018.08.17 10:44:43

Yorum Yap