SON DAKİKA

logo

SULAMA BİRLİĞİ GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Aksu Sulama Birliği gücüne güç katarak motosikletli ekip sayısını arttırdı. Bu sayede vatandaşlar aradığında ekipler olaylara daha hızlı müdahale edebilecek, emniyet tedbirleri daha çabuk alınabilecek. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Sulama Birliği Başkanı Mehmet Sabih İpek’i ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Aksu Sulama Birliği’nde daha önce üç motosiklet bulunuyordu, onlar da arızalıydı. Sulama Birliği Başkanı Mehmet Sabih İpek hem o araçları tamir ettirdi hem de 3 yeni motosiklet alarak ekip sayısını 6’ya çıkardı. 70 bin dekarlık arazinin kontrolünde 6 elemanın daha faal hale geldiğini ifade eden İpek, “Yeni sistemle araç alacağımız zaman DSİ 13. Bölge Müdürlüğümüzden olur yazısı almamız gerekiyor. Biz de 3 motosiklet için Bölge Müdürlüğümüze yazı yazdık. Sağ olsun Bölge Müdürümüz Hayrullah Coşkun kısa sürede bize cevap vererek araçlarımızı almamızı sağladı. Müdürümüze vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni motorize ekiplerimizin de hizmete girmesiyle emniyet tedbirleri daha düzgün hale gelecek, ekipler sürekli gezerek kanallarda, derelerde sorunlar var mı kontrol edecek. Kanallarda yasak olmasına rağmen yüzen çocuklara anında uyarılarda bulunabileceğiz. Vatandaşlar aradığında şikayetlerine daha hızlı cevap verebileceğiz. Motosiklet bütçemize de faydalı. Motorlu ekipler sayesinde hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edeceğiz. Kaymakamımız ve belediye başkanımızın destekleri ile çiftçilerimize daha iyi hizmet vereceğiz. Bizler halkın hizmetkarıyız.” dedi.

Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin İpek’e yeni motosikletlerin hayırlı olması temennisinde bulunurken, Başkan Şahin belediye olarak her zaman Sulama Birliğine destek olduklarını, çiftçilerin yanında yer aldıklarını söyledi. 

2018.08.09 11:31:04

Yorum Yap