SON DAKİKA

logo

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKET EDİYORUZ

Bakanlığımızın Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı Eylem Planı çerçevesinde, vatandaşlarımızın yeterli ve dengeli beslenme ile düzenli fiziksel aktivite alışkanlıkları kazandıkları bir hayat tarzını benimsemelerini sağlamak ve obeziteden kaynaklanan sağlık risklerini azaltmak amacıyla bazı hedefler belirlenmiş ve buna yönelik stratejiler geliştirilmiştir.

       Bu kapsamda Antalya İl Sağlık Müdürlüğü olarak etkinliklerimiz devam etmektedir. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yürütmüş olduğu ‘’ Koşabiliyorken Koş’’ projesi kapsamında; Müdürlüğümüz ile yapılan işbirliği çerçevesinde tarafımıza 2 adet masa tenisi ve raketler hediye edilmiştir.  

 Müdürlüğümüzün ‘’obezite ile mücadele’’ kampanyasına dikkat çekmek için müdürlüğümüz binasında masa tenisi turnuvası düzenlemiştir. Erkek ve bayanlardan oluşan gruplar tenis turnuvası maçlarına başlamışlardır.

Turnuva; Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun karşılıklı müsabakasıyla başlamıştır.

 

2018.08.08 15:20:57

Yorum Yap