SON DAKİKA

logo

DÖGEM’den ‘Dünya Gençlik Günü’ etkinliği

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in vizyon projeleri arasında yer alan ödüllü gençlik projesi Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM), Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından ilan edilen Dünya Gençlik Günü kapsamında Uluslar arası Dünya Gençlik Günü etkinliği düzenledi.

Döşemealtı Kent Meydanında düzenlenen etkinliğe Genç Vekillerin yanı sıra ilçede yaşayan çok sayıda vatandaşta katıldı. Uluslararası Dünya Gençlik Günü saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Katılımcılara DÖGEM’in kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Döşemealtı Genç vekillerinin sunumundan sonra şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkılarıyla organize edilen Dünya Gençlik Günü etkinliği resim sergisinin yanı sıra halk oyunları gösterisi, halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışlarıyla eğlenceli anlara sahne oldu. İzleyicilerin de interaktif olarak katıldığı etkinlikler geç saatlere kadar sürerken DÖGEM Genç vekillerinin bugüne kadar hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinin sunumu uzun süre ayakta alkışlandı.

Uluslararası fuar nedeniyle yurt dışında olması nedeniyle Gençlik Günü etkinliğine mesaj ile katılan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “3 yıl önce kurduğumuz Döşemealtı Gençlik Meclisi ile ilçemiz sınırlarında yaşayan 14-25 yaş arası 50 gencimizbiraraya geliyor. Kendi bağımsız yönetimlerini seçerek 1 yıl boyunca görev yapıyorlar. Gençlerimiz DÖGEM projesi ile hem bireysel yeteneklerini geliştirme imkanı buluyor hem de sosyal, kültürel, sportif  etkinliklere katılıyor. AB projeleri kapsamında yurt dışına çıkıp İlçemizi, Antalya’yı ve Türkiye’yi tanıtıyorlar. Kısacası gençlerimize imkan verildiğinde neler yapabileceğinin en güzel örneği DÖGEM’dir” dedi.

Etkinlikte sahne önüne“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” diyerek gençlere olan inancını ve güvenini bildiren Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına özel masa kuruldu.

 

2018.08.13 13:18:55

Yorum Yap