SON DAKİKA

logo

Başkan Uysal’dan ‘İyi Komşuluk’ adına döviz kuru sabitleme çağrısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, dövizdeki rekor yükselişin herkesi zora soktuğunu belirterek, ‘iyi komşuluk adına mülkünü kiraya veren mülk sahiplerine ABD Doları’nı 4 TL, Euro’yu da 5 TL olarak sabitleme’ çağrısı yaptı. Çağrıya uyanlara, törenle ‘İyi Komşuluk Belgesi’ verilecek. ‘İyi Komşuluk Belgesi’ alanlar,Muratpaşa’nın spor tesislerinden ücretsiz yararlanacak, belediye etkinliklerinde VİP konuk olarak ağırlanacak.

Döviz kurundaki rekor yükselişin tüketiciden esnafına ve tüccarına herkesi olumsuz etkilediğini söyleyen Başkan Uysal, dövizle işyeri ve konut kiralayan mülk sahiplerine ABD Doları’nı 4 TL, Euro’yu da 5 TL olarak sabitleme çağrısı yaptı.

‘İYİ KOMŞULUK BELGESİ’

Döviz kurunu sabitleyen mülk sahiplerine, törenle ‘İyi Komşuluk Belgesi’ vereceklerini ifade eden Belediye Başkanı Uysal, “İyi Komşuluk Belgesi alacak komşularımız, belediyemizin tüm etkinliklerinde VİP konuk olarak ağırlanacak” dedi.

İYİ KOMŞULARA DESTEK

İyi komşuların ayrıca başta Süleyman Erol Yüzme Havuzu olmak üzere belediyenin tüm spor tesislerinden ücretsiz yararlanmasını sağlayacaklarını belirten Başkan Uysal, “Belediyemize ait billboard gibi açık hava reklam araçlarımızla ve yerel gazetelere ilan vererek, çağrımıza uyan iyi komşularımızın isimlerini tek tek belirterek teşekkür edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Uysal, diğer belediye ve kamu kurumlarını da benzer uygulamalar yapmaya davet etti.

2018.08.03 14:30:36

Yorum Yap