SON DAKİKA

logo

ASAT’tan Manavgat’ta içme suyu seferberliği

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat ilçesine bağlı Çardak ve Kızıldağ Mahallelerinin içme suyu hatlarını yeniledi. İki mahalle daha sağlıklı içme suyuna kavuştu.

Antalya genelinde kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, aynı zamanda yetersiz kalan hatları da yeniliyor. ASAT ekipleri, Çardak Mahallesinde 6,5 kilometrelik içme suyu hattında yenileme çalışması başlattı. Zamanla deforme olan verimliliği azalan hat Avrupa standartlarında modernize edildi. ASAT çalışmalarında yüksek kaliteli 63’lük HDPE malzeme kullanıyor. 

Sağlıklı içme suyu

Büyükşehir Belediyesi ASAT, Manavgat’ın bir diğer Mahallesi Kızıldağ’da da içme suyu çalışmalarına devam ediyor. Çorak mevkiinde 150 hanenin evsel bağlantıları yenileyen ASAT ekipleri, 6 kilometrelik yeni içme suyu şebeke hattını da yeniliyor. Vatandaşlarına sağlıklı içme suyu ile buluşturan ASAT’ın çalışmaları takdir topluyor.

Muhtarlardan Türel’e Teşekkür

Kızıldağ Mahalle Muhtarı Mehmet Yılmaz; “Eskiyen ve yetersiz kalan evsel bağlantıları yüzünden sıkıntı çekiyorduk. 150 hanemizin evsel bağlantıları yenilendi. Çok mutluyuz. Başkanımıza ve ASAT ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Çardak Mahallesi Muhtarı Hilmi Mutlu ise; “Eski borulardan akan kireçli su yüzünden vatandaşımız çok mağdur oluyordu. Hatlarımız yenilenerek sağlıklı içme suyuna kavuştuk. Başta Başkanımız Menderes Türel, ASAT Genel Müdürümüz İbrahim Kurt olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

 

2018.08.02 13:28:17

Yorum Yap