SON DAKİKA

logo

Paşa’nın Meleklerinde Hedef Süper Kupa

Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Muratpaşa Belediyespor, sabah kondisyon, öğleden sonra da taktik çalışması yaparak yeni sezona hazırlanıyor.

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nin 2017-2018 sezonu şampiyonu  Muratpaşa Belediyespor, yeni sezona güç depolayarak hazırlanıyor.  Antalya’da günde çift antrenman yaparak devam eden Paşa’nın melekleri, yeni sezona süper kupa ile başlamak istiyor.

 Ünsal: “Hedefimiz Süper Kupa”

Süper Kupa'yı 3. kez Antalya’ya kazandırmak istediklerini belirten Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal: "Süper Kupa'yı daha önce iki kez kazandık, üçüncü kez Antalya'ya getirmek istiyoruz. Daha sonra ise zorlu bir periyotta Şampiyonlar Ligi eleme maçlarına çıkacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

 Gelecek Muratpaşa’nın

Muratpaşa Belediyespor’un, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın koyduğu kurallarla yoluna devam ettiğini söyleyen Antrenör Birol Ünsal: “Yabancı oyuncu sayımız geçen sezon üçtü, bu sezon bire düşürdük. Kendi altyapımıza ve Türk sporcularımıza daha çok önem vereceğiz. Biz kendi oyuncuları, Türk hentbolcülere yatırım yapıp, geleceğin takımını yaratmak istiyoruz. Hem enine, hem dikine hentbol de büyümeye çalışıyoruz. Uzun vadeli planlama içerisindeyiz. Kendi altyapımız zaten Türkiye’nin en iyi alt yapısı. Bu altyapıyı Eskişehir’den 4 Milli genç sporcuyla transfer ederek güçlendirdik. Bu nedenle gelecek Muratpaşa’nın bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 Yeliz Özel: “Lige Kupayla Başlamak İstiyoruz”

Muratpaşa Belediyespr’un hedeflerinin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen Kaptan Yeliz Özel; “Geçen  sezon nasıl Türkiye şampiyonu olduysak bu sezonda şampiyonlukta iddialıyız ve ona göre çalışıyoruz. Geçen sezona nispeten daha genç ve dinamik bir takımız. Eylül ayında oynayacağımız Süper kupa maçını kazanarak ligi nasıl kupayla kapattıysak, yine lige kupayla başlamak istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

2018.08.07 09:56:27

Yorum Yap