SON DAKİKA

logo

-KARAGÖL YAYLA ŞENLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ..

Kumluca ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Karagöl Yayla Şenlikleri büyük bir katılım ve coşkuyla başladı. Şenliklerin 2. günü Mevlid-i Şerif, protokol konuşmaları ve ardından ikramlarla sürerken programa AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu katıldı.

YÖRÜK KÜLTÜRÜNDE GÖÇERLİK VE YAYLACILIK VARDIR.

Şenlikte  vatandaşlara seslenen Atay Uslu, bu yıl ikincisi düzenlenen Karagöl Şenliklerini tertip eden Kumluca Belediyesine ve Sponsorlara teşekkür ederek, şenliklerin güzel geçmesini temenni etti. 

Milletvekili Atay Uslu konuşmasına şöyle devam etti: "yörük kültüründe göçerlik ve yaylacılık vardır.  Özümüzde Yörüklük olduğu için yaz aylarında yaylalara çıkarız önceden bu yayla göçleri deve sırtında yapılırmış. Yörüğün bir spor, bir de ağır aracı vardır. Deve Yörüğün ağır vasıtası, eşek ise spor aracıdır. Yörüğün yükünü bir deve taşır ama keyfini kırk deve taşıyamaz. Bu kültürü yaşatmaya devam edeceğiz." 

24 SAATTE BAKANLAR ATANDI. İŞTE YENİ SİSTEMİN HIZI....

Ak Parti Antalya Miletvekili Atay Uslu 24 Haziran seçimleriyle Yeni Sistemin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yürürlüğe girdiğini ifade etti. Atay Uslu seçimler resmen açıklandıktan 24 saat sonra Devlet Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bakanların açıklandığını, Hükümetin iş başı yaptığını, 100 günlük hedeflerin açıkladığını  anlattı. 
Milletvekili Atay Uslu: "Eğer bu sistem olmasaydı hükümet 2-3 ayda kurulamazdı, kısır çekişmeler, koalisyon tartışmaları Türkiye'yi krize sokardı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan %50'inin üzerinde oy aldı ve bir günde Bakanları açıkladı, 24 saat sonra işbaşı yapıldı ve herkes çalışmaya başladı. Yeni Sistemin faydalarını ilk andan itibaren gördük.  Vakit Şahlanan Güçlü Türkiye Vakti. "

Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven ve AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer ardından Yörük Çadırlarını gezerek vatandaşlar ile sohbet etti.

2018.08.06 09:39:47

Yorum Yap