SON DAKİKA

logo

Efe’nin Atıcılıkta Hedefi Olimpiyat Şampiyonluğu

11-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen Havalı ve Ateşli Silahlar Milli Takım Seçmelerinde Türkiye şampiyonu olan Ömer Efe Kurdoğlu ve Havalı Silahlar ve Atıcılık antrenörü Abdurrahman Vural Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun makamına ziyarette bulundu.

Havalı Silahlar ve Atıcılık antrenörü Abdurrahman Vural Antalya Baba Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü sporcusu Ömer Efe Kurdoğlu hakkında bilgi verdi. Okçulukla başladığı spor hayatına atıcılıkta devam eden 17 yaşındaki Ömer Efe Kurdoğlu, bu branşta 11 aylık sürede Türkiye birinciliğine ulaştı.  11-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen Havalı ve Ateşli Silahlar Milli Takım Seçmelerine  yaklaşık 400 sporcunun katıldı. Genç erkekler 10 metre havalı tabanca branşında 558 puan topladı ve altın madalyayı kazandığını” söyledi. Ayrıca Vural, “Efe’nin başarısının  Türkiye birinciliğiyle sınırlı kalmayacağına Bundan sonraki hedefinde , daha önce Türkiye'de kimsenin ulaşamadığı 600 puanlık atışları yaparak, imkansızı başarmak ve olimpiyatlara gitmek” dedi.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü  Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Ömer Efe Kurdoğlu Antalya’ya şampiyonluk başarısını yaşatmasından  ayrı bir gurur duyduklarını ifade ederek, Genç erkekler 10 metre havalı tabanca branşında 558 puan topladı ve altın madalyayı kazandı, son yıllarda Antalya’da Havalı ve Ateşli Silahlar branşı hızla gelişiyor. Bu branşta sporcularımızın hedefi olimpiyatlar olacaktır” dedi.

 

2018.08.03 15:02:48

Yorum Yap