SON DAKİKA

logo

Oyuncakların dünyasına 370 bin ziyaretçi

Anadolu Oyuncak Müzesi, 10 ayda 370 bin ziyaretçi ağırladı. Dünyanın ilk misket duvarının yer aldığı oyuncak müzesinde 12 bin oyuncak sergileniyor

Kepez Belediyesi’nin halka kazandırdığı DokumaPark’ta açılan Anadolu Oyuncak Müzesi, rekor ziyaretçiye ulaştı. Açıldığı ilk hafta 32 bin ziyaretçiye ulaşan Anadolu Oyuncak Müzesi, 10 ayda 370 bin ziyaretçi ağırladı. 15 salonda, 15 ayrı temada ve 12 bin oyuncağın sergilendiği müze, özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Hafta sonları ziyaretçi sayısı günlük 3 bin 500 kişiye ulaşan Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, binlerce oyuncak sergilemekle kalmayarak, anne, baba ve çocukların güzel bir gün geçirmeleri için çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. 

Atölye çalışmaları yapılıyor

Bez bebek, topaç boyama, waldorf bebek, el sanatları, masal, lego, tren kütüphane ve oyun atölye çalışmaları ile çocukların sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmesi, gurup içinde iş bölümü yapmayı, paylaşmayı ve uzlaşmayı öğrenmesi sağlanıyor. Anadolu Oyuncak Müzesi’nde sokak oyunları şenlikleri de düzenlenerek, çocuklar unutulan geleneksel sokak oyunlarıyla tanıştırılıyor. Anne, baba ve çocuk etkinliklerinin de düzenlendiği müzede, aile fertlerinin bir arada güzel vakit geçirmeleri ve birbirleri ile iletişim kurmaları sağlanıyor.

2018.07.29 19:36:14

Yorum Yap