SON DAKİKA

logo

Devlet Ödeneği Kesti, Çalışmalar Durdu !

Hayal Proje olarak nitelendirilen, ancak Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin’in yoğun gayret ve girişimleri ile önce yatırım proğramına aldırılan, ihaleye çıkarılmasının ardından çalışmalara başlanılan Elmalı-Korkuteli bölünmüş yol çalışmalarına müteahhit tarafından Kurban Bayramı sonuna kadar ara verildiği iddia edildi.

    Edinilen bilgiye göre Elmalı-Korkuteli bölünmüş yol çalışmalarını yüklenen firma hak ettiği ödeneği alamayınca çalışmalara geçici bir süre ara verme kararı aldı. Bu kararı uygulamaya koyan sözkonusu firma yöneticilerinin Elmalı-Korkuteli bölünmüş yol çalışmalarında görev yapan personele Kurban Bayramı’nın da yaklaşması değerlendirilerek, bayram sonuna kadar izin verdiği iddia edildi.

156 MİLYON 53 BİN LİRALIK PROJE

Elmalı-Korkuteli  duble yol çalışmaları 13 Temmuz 2017 yılında başladı.İşin süresi 1000 gün. Yani, müteahhitin normal şekilde 7 Nisan 2020 tarihinde yolu teslim etmesi gerekiyor. Alt yüklenici Maki İnşaat 40 kilometre uzunluğunda  bitümlü sıcak karışım yol ve köprü ile üst yapı işlerini de yapacak.  Korkuteli- Elmalı arasındaki ulaşım Kızılcadağ yolu üzerinden sağlanıyor.

2018.07.28 12:45:52

Yorum Yap