SON DAKİKA

logo

Sünnet şöleninin halay başı Mahmut Tuncer

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği sünnet şöleninde ünlü türkücü Mahmut Tuncer, sünnet çocukları ve aileleriyle halay çekecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği geleneksel sünnet şöleninin tanıtım toplantısı belediye hizmet binasında gerçekleşti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Birliği Kültür Dayanışma Derneği’yle düzenlenecek şölenin tanıtımında Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cephaneci, Hasan Kaçmaz, Dernek Başkanı Bedri Yalçın ve ünü türkücü Mahmut Tuncer yer aldı.

MUTLU İNSANLARIN KENTİ

Toplantıda Başkan Yardımcısı Cephaneci, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın kentin ihtiyaçlarını temel alan bir belediyecilik anlayışı sayesinde ‘kimsenin kendisini yalnız hissetmediği’ Muratpaşa’ya doğru emin adımlarla yürüdüklerini söyledi.

Muratpaşa’nın Türkiye’de milli bayramların en kitlesel şekilde kutlandığı, Ramazan coşkusunun parklara ve sokaklara kurulan iftar sofralarında mahalle mahalle yaşandığı mutlu insanların kenti olduğunu belirten Cephaneci, geleneksel Sünnet Şöleni’nin de bu etkinliklerden biri olduğunun altını çizdi. 

ŞÖLEN 14 EYLÜL’DE

Muratpaşa’mızda her ailenin çocuğunun sünnetini gerçekleştirebilecek maddi imkana sahip olduğunu ama bu şöleni neşeyi ve sevinci paylaşmak için bir imkan olarak değerlendirdiklerini belirtenCephaneci, şöyle konuştu:

“5-12 yaş arası çocuklarımız için düzenlendiğimiz sünnet şöleni için kayıtlar 27 Temmuz Cuma sona erecek. Kayıtların tamamlanmasının ardından çocuklarımız sağlık kurumlarında uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek. 14 Eylül’de ise Yenigün Mahallesi Şehitler Parkı’nda sünnet şöleni düzenleyeceğiz. Bu yıl da şölene katılacak tüm çocukların sünnet kıyafetleri dahil tüm ihtiyaçları Belediyemizce karşılanacak.”

REKORUN PROVASI

Toplantıda türkücü Tuncer ise, 14 Eylül’de düzenlenecek şölende kendisinin de kısa bir süre sahne alacağını söyledi. Tuncer, “Çocuklarımız şölenden önce sünnet olacağı için o gün aileleriyle birlikte halayda bir araya geleceğiz” dedi. İnternette kendisi için yapılan ‘Halay Komutanı’ yazılı capsler yapıldığını ve yine Antalya’da düzenleyecekleri Guinnes Dünya Rekorlarına aday 40 bin kişilik Türkiye halayı projesinin hazırlıklarının devam ettiğini belirten Tuncer, Muratpaşa Belediyesi’nin sünnet şölenin rekor denemesinin küçük bir provası olacağını söyledi. 

2018.07.25 13:23:50

Yorum Yap