SON DAKİKA

logo

Yayla Domatesinin Başkentinde Yıldızlar Geçidi

Burdur Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz bu yıl 15. Sini düzenleyecek olduğumuz Domates ve Kültür Festivaline herkesi davet etti.

Başkan Yavuz”2018 yılında 15.sini gerçekleştirmek için hazırlıklarını tamamladığımız Yayla domatesinin Başkenti Söğüt’te Domates ve Kültür Festivali’nin artık başlangıç kısmına geldik. 27 Temmuz Cuma günü de Söğüt Belediyesi yeni hizmet binamızın ve Söğüt 2. Baraj açılışı ile festivalimizi başlatacağız” dedi.

 Yayla Domatesinin Başkentinde Yıldızlar Geçidi

 Başkan Salih Yavuz 27 Temmuz Cuma günü Ümran Özdemir, Ömer Daniş ve Hüseyin Kağıt’ın sahne alacağını, 28 Temmuz Cumartesi günü Murat Başaran ve Ankaralı Ayşe Dinçer, 29 Temmuz Pazar günü ise Deniz Toprak ve Koray Avcı’nın sahne alacağını söyledi. Pazar günü aynı zamanda en iyi Domates Yetiştiriciliği ödüllerininde sahiplerini bulacağını söyleyen Yavuz” Konserler saat 20.00’de başlayacak olup ücretsizdir“ dedi.

 Yavuz şöyle devam etti “Öncelikli amacımızın Söğüt’ün adını duyurmaktır. Bizler de Söğüt’ün ekonomik,sosyal ve kültürel anlamda tanımlanmasını sağlamaya çalışıyoruz.Söğüt tabi ki tanınıyor ama değişim şartları içinde tanımlanmanın sürmesi gerekiyor. Bizler Söğüt teki değişimi,dönüşümü, yapılan ve yapılacak olan hizmet destanlarını anlatmaya devam edeceğiz ”dedi

 Yazın domates üretiminde adeta Başkent haline geldiklerini belirten Yavuz” 5 Bin dekar örtü altı üretim ile Yazın domateste kaliteyi belirliyoruz. Söğüt teki Gündüz ve gece arasında ki sıcaklık farkından dolayı Domateste renk, tat ve raf ömrü konusunda Türkiye’de 1 numarayız. Söğütlü üreticilerimizin üstün gayret ve çalışma aşkı domatesimizin markalaşmasında ki etkenlerin başındadır” dedi.

 

 

2018.07.25 11:15:02

Yorum Yap