SON DAKİKA

logo

KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR 3. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASININ İLÇE ÖN ELEMESİ KONYAALTI’NDA YAPILDI.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kadın çiftçilere yönelik bilgi ve kültür yarışması Konyaaltı İlçe Ön elemesi Konyaaltı Kaymakamlığı Konferans Salonundagerçekleştirildi.

39 kadın yarışmacının kıyasıya yarıştığı yarışmada 8 kadın çiftçi ön elemede başarılı olarak İlçe finaline katılmaya hak kazandılar.

İlçe Müdürü Canan OTRUŞ,  “İstihdamda kadınlarımızın % 30’unun çalıştığını, Tarımın ülkemiz için nasıl önemli ve vazgeçilmez bir sektör ise kadınlarımızın da bu sektörü omuzlayan vazgeçilmez unsurlar olduğunu, kadınlar olmadan tarımın varlığını sürdüremeyeceğini ve onların bizsiz yaşayabileceğini ancak bizim onlarsız yaşayamayacağımızı” ifade etti. OTRUŞsözlerini; “Bu yarışmalarda ki amaç, kadın üreticilerimize verilen eğitim-yayım çalışmalarımızın sonuçlarını görmek, bilinçli üretim yapmak, kaliteli ve sağlıklı ürün üretmek ve kadınlarımızı onurlandırmaktır dedi.

İlçe finaline katılmaya hak kazanan 8 kadın çiftçi 5 Eylül 2018 tarihinde Konyaaltı Öğretmenevi Konferans Salonunda İlçe finalinde dereceye girmek için yarışacaklar.

                

2018.08.01 10:43:32

Yorum Yap