SON DAKİKA

logo

BAŞKAN ŞAHİN KEMERAĞZI,KUNDU ESNAFI İLE TOPLANDI

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Kemerağzı Mahallesi KunduEsnafları Koruma Derneği üyeleri ile bir araya gelerek bölgenin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü.

Mart 2018 tarihinde kurulan Kemerağzı Mahallesi KunduEsnafları Koruma Derneği’nin Başkanı Metin Kanmaz Kemerağzı, Kundu bölgesindeki esnafların taleplerini Başkan Şahin’e iletti. Kanmaz; Aksu’nun Antalya’nın akciğeri olduğunu ifade ederek dilenci ve seyyar satıcılardan bölgenin imajının zarar gördüğünü dile getirdi. Bölgeye kent meydanı, sebze ve meyve pazarı istediklerini aktaran Kanmaz, sokak lambalarının led aydınlatma ile aydınlatılmasını, yeni Turizm Bakanı’nın Kemerağzı’na davet edilmesini ve bölgede Kundu Uluslararası festival organizasyonu yapılarak tanıtıma katkı sağlanmasını dile getirdi. Esnaflar da belediyeden beklentilerini aktarırken Başkan Şahin talepler konusunda tek tek açıklamalarda bulundu.

Zabıtaların dilenci, seyyar satıcı denetimlerini arttıracağını vurgulayan Başkan Şahin, pazarcılar odası ile temasa geçilerek açık pazar yapılacağını ve diğer talepleri konusunda da esnafa yardımcı olunacağını aktardı. Hedeflerinin Aksu’da bir şehir oluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Şahin, imar planları yapılarak yatırımcıların Aksu’ya çekildiğini ve bu konuda ciddi mesafe alındığını anlattı. Şahin, esnafların her zaman yanında olduğunu söyleyerek, yerleşik düzendeki esnafı korumak gerektiğini de aktardı. 

2018.07.31 13:06:00

Yorum Yap