SON DAKİKA

logo

ALANYA BELEDİYESİ ENGELLİ VATANDAŞIN YOL ÇİLESİNE SON VERDİ

Alanya Belediyesi ekipleri, Kestel Mahallesi’nde yaşayan 86 yaşındaki engelli vatandaş Ali Aydemir’in yolunu asfaltlayarak yıllardır süregelen yol çilesine son verdi.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kestel Mahallesi Karapınar Caddesi Belen Sokak’ta ikamet eden Aydemir ailesinin yıllardır devam eden yol çilesine son verdi. Yürüme engelli ve %95 bilinç kaybı olan Ali Aydemir’in (86) oğlu Mehmet Aydemir’in, Alanya Belediyesi’ne müracaatının ardından ekipler gerekli çalışmaları başlattı.Evi ile anayol arasında kalan 50 metrelik toprak yolda tekerlekli sandalyesi ile hareket etmekte zorlanan Aydemir’in yolu asfaltlanarak konforlu ve kullanışlı bir hale getirildi.

“ALLAH, BAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN”

Evinin önü asfaltlanan ve ulaşımı konforlu hale getirilen Ali Aydemir’in oğlu Mehmet Aydemir, yaptığı açıklamada Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve ekibine teşekkür ederek; “Allah, Başkanımız ve ekibinden razı olsun. Yıllardır babamı dışarıya çıkarmakta, hastaneye götürmekte büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Belediyemize yaptığımız müracaatın ardından ekipler gerekli çalışmayı hemen başlattı. Hem belediye personeline hem de Başkanımıza verdikleri bu hizmet için teşekkür ediyorum.” dedi.

2018.07.30 15:29:51

Yorum Yap