SON DAKİKA

logo

Kepez sokak hayvanlarını susuz bırakmıyor

Kepez Belediyesi, hava sıcaklarının artması nedeniyle ilçede 50 noktaya daha sokak hayvanlarının susuz kalmaması için suluk yaptırdı.

Hava sıcaklıklarının artması üzerine Kepez Belediyesi, sokak hayvanları için harekete geçti. Kepez Belediyesi, sokak hayvanlarının artan sıcaklıklardan etkilenmemesi için ilçede 50 noktaya daha suluk yaptırdı. Yeni yapılan parklara ve uygun noktalara konulan suluklara toplum bilincini arttırmak ve ilçe sakinlerinin de sokaktaki hayvanlara su vermesini sağlamak amacıyla ‘Dostlarımızı susuz bırakmıyoruz’ yazıldı.

Bir kap su yaşam kaynağı

Sokak hayvanlarının korunmaya muhtaç olduğuna değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Parklara ve uygun alanlara sokak hayvanlarının yaşamlarını idame ettirmeleri için suluk yaptırdık. Havalar çok sıcak. Tüm hemşehrilerimizin de kapılarının önüne bir kap su bırakmasını rica ediyoruz. Bir kap su, bir sokak hayvanı için yaşam kaynağı olabilir” dedi.  

Rehabilitasyon Merkezi

Kepez Belediyesi’nin hizmete açtığı Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi de, Kepez’de bulunan sahipsiz sokak hayvanlarına kucak açıyor. Bölgede yaşayan sahipsiz yüzlerce hayvanın tanı, teşhis ve tedavisi veteriner hekimler tarafından gerçekleştiriliyor. 

2018.07.30 13:32:16

Yorum Yap