SON DAKİKA

logo

Dim Vadisi’ne kaymak gibi asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da hem yaylacıların, hem de yerli ve yabancı turistlerin önemli güzergahı olan Dim grup yolunda, sıcak asfalt çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Kırsalını sıcak asfaltla buluşturmaya devam ediyor. Başkan Türel’in “Şehirde ne hizmet varsa kırsalda da o hizmet olacak”hedefiyle yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, yaptığı alt ve üst yapı hizmetleri ile adeta Alanya’nın kırsal mahallelerini ihya ediyor. Kırsaldaki birçok mahalleyi ilk kez sıcak asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı yatırım programı kapsamında hizmetlerini ara vermeden sürdürüyor. 

Yerli ve yabancı turistler de hizmetten faydalanacak

Alanya’nın yaz aylarında en çok yerli ve yabancı turist çeken Dimçayı Vadisi’nden geçen, hem turizm alanlarına, hem 8 kırsal mahalleye hem de Kuşyuvası bölgesindeki yaylalara ulaşımı sağlayan Dim grup yolu, ulaşımın en yoğun olduğu yollardan biri olarak dikkat çekiyor.

Sıcak asfalt dökülüyor

Alanya’daki vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşımına katkı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Dim Grup Yolu’nun 9 kilometrelik bölümünde sıcak asfalt çalışması yürütüyor. Asfalt çalışmaları sırasında ise yol kontrollü olarak trafiğe açık tutuluyor. Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanması ve yolun vatandaşın hizmetine sunulması amaçlanıyor.

 

2018.07.19 14:46:50

Yorum Yap