SON DAKİKA

logo

Bilimle İç İçe Bir Yaz Tatili

Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik Uygulamalı Yaz Bilim Okulu sona erdi. Düzenlenen törenle katılımcı öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeler verildi.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Canbulat, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cem Oktay Güzeller, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, “Sürekli Eğitim Merkezimiz, yaşam boyu eğitimi herkes için ulaşılabilir kılma ilkesinden hareketle, bilgi toplumunun gereklerini yerine getiren yenilikçi ve evrensel düzeyde tanınmış eğitim programlarıyla şüphesiz Üniversitemizin büyük bir değeridir. Bu kapsamda değerlendirildiğinde AKÜNSEM, ortaokul öğrencilerinin matematiği ve doğayı keşif yoluyla deneyimlemeleri, matematik ve fen bilimlerine karşı olumlu tutum ve problem çözme becerileri geliştirmeleri, bilimsel süreç becerileri kazanma çalışmalarına imkan sağlayan Uygulamalı Yaz Bilim Okulu ile çocuklarımıza yeni ufuklar açarak üstüne düşen görevi en güzel şekilde gerçekleştirmiştir.” dedi.

Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cem Oktay Güzeller, Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilen Uygulamalı Yaz Bilim Okulu’nda öğrencilerin 10 gün boyunca günlük 8 saat olmak üzere toplam 80 saat Doğada Fen Eğitimi, Yaşayan Matematik, Eğlenceli Matematik, Matematik ve Sanat başlıkları altında gözlem, yaratıcı drama yöntemi, deney, uygulama gibi öğrenme teknikleriyle bilimsel ve matematiksel düşünme becerilerini geliştirme çalışmaları yaptığını söyleyerek “Yaz Bilim Okulumuza katılan öğrencilerimiz, bilimle iç içe yaşam boyu unutamayacakları çok güzel günler geçirdiler. İnanıyorum ki burada aldıkları eğitim ve edindikleri tecrübeler bundan sonraki eğitim süreçleri boyunca kendilerine yol gösterecektir.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen tören Uygulamalı Yaz Bilim Okulu öğrencilerine başarı belgeleri ve hediyeler verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Öğr. Gör. Fatma YİĞİT AÇIKGÖZ

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdür
2018.07.17 14:47:00

Yorum Yap