SON DAKİKA

logo

‘İhanetin Hafızası’ sergisine büyük ilgi

Kepez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlen ’15 Temmuz Ruhu Görsel Sanatlar Yarışması’nda dereceye giren eserler Modern Sanatlar Galerisi’nde sergileniyor. ‘İhanetin Hafızası’ sergisine sanatseverler yoğun ilgi gösteriyor.

DokumaPark bünyesinde açılan ve Antalya’da ilk olan Modern Sanatlar Galerisi, sanatseverler ile sanatçıların buluşma noktası oldu. Dokuma Park’ta açılan galeri, ilk olarak Kepez Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) işbirliğiyle düzenlenen ’15 Temmuz Ruhu Görsel Sanatlar Yarışması’nın dereceye giren eserlerine ev sahipliği yapıyor.

 

Ana galeri alanı 700 m2

 

Yaşanan hain darbe girişiminin konu edildiği eserlerin sergilendiği,  ‘İhanetin Hafızası’ sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Toplam 1600 m2 alanı olan galeri, tek çatı altında ve sütunsuz olması nedeniyle Antalya’nın en büyük sanat galerisi olma özelliği taşıyor. Ana galeri salonu 700 m2, camlı fuaye bölümü 105 m2, kütüphane bölümü 95 m2, girişi ise 140 m2 olan galerinin lokali de 155 metrekare.

 

 

 

2018.07.24 14:08:52

Yorum Yap