SON DAKİKA

logo

Ilıca Mahalle Konağı Sevindirdi

Gazipaşa’nın en kalabalık nüfusa sahip kırsal mahallelerinden Ilıca’ya Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından çok amaçlı bir mahalle konağı kazandırıldı. Konak ilçe halkının gözdesi oldu.

Kaş’tan Gazipaşa’ya Antalya’nın her noktasına eşit hizmet götürenBüyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan mahalle konakları için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu konaklardan birisini de Gazipaşa merkeze 25 kilometre mesafede bulunan Ilıca Mahallesi’ne kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, yıllardır atıl vaziyetteki okul binasının kullanımını Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alıp çok amaçlı bir mahalle konağına çevirdi. Geçtiğimiz günlerde son eksikleri de giderilen mahalle konağı Ilıca Mahallesi sakinlerine teslim edildi.

 

Muhtar’dan övgü dolu sözler

Asfalt çalışmalarından içme suyu şebekelerine, çocuk oyun parklarından sosyal yardımlara kadar Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda kendilerinin yanında olduğunu söyleyen Muhtar Hasan Ali Kaplan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e övgüler yağdırdı. Muhtar Kaplan, “Mahallemizde atıl vaziyetteki okul binasının çok amaçlı bir tesise dönüştürülmesi için Büyükşehir Belediyemizden talepte bulunduk. Menderes Başkanımızın da ilgi ve alakasıyla okulun kullanım izni alınarak mahallemize çok amaçlı bina olarak kazandırıldı. Burada çok güzel bir manzara ortaya çıktı. Binamızın iç düzenlemesi de büyükşehir belediyemiz tarafından yapıldı. Okulun bir bölümü toplantı salonu ve muhtar ofisi olarak, bir bölümü ise mahallemize gelen misafirlerimizi ağırlayacağımız konaklama merkezi olarak kullanılacak. Tüm bu hizmetleri bize hediye eden Menderes Başkanıma mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

2018.07.23 13:01:17

Yorum Yap