SON DAKİKA

logo

Rektör Ünal’dan Anlamlı 15 Temmuz Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Ünal, “15 Temmuz gecesi ülkemizin birliği ve bütünlüğü için göğüslerini kurşunlara siper eden atalarından ilham alan milletimiz canlarını hiçe sayarak tankların, uçakların karşısına çıkmış, hainlere meydan okuyarak bir kahramanlık destan yazmıştır.” dediği mesajında, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve dış bağlantıları tarafından demokrasimize ve milli iradeye yapılmaya çalışılan bu hain darbe girişimini şiddetle lanetliyoruz. ”cümlesine vurgu yaptı.

 15 Temmuz’un unutmayacağımız ve unutturmayacağımız karanlık bir geceyle aydınlık yarınlarımıza gölge düşürmeye çalışan hainlere karşı direnişin ve yeniden dirilişin sembolü olduğunu söyleyen Rektör Ünal, mesajında “Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde alçakça emelleri olan iç ve dış mihrakların demokrasimizi kesintiye uğratacak her türlü şer girişimlerine karşı Türk milleti her zaman tek yürek olacak ve bu hain planlara asla müsaade etmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

 Rektör Ünal, “15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde bu tarihi olayı unutturmamak ve milletimiz için destanlaşan 15 Temmuz ruhunu canlı tutarak gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin ve milletimizin zaferinin ulusal ve uluslararası alanda doğru bir şekilde anlatılması büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle Akdeniz Üniversitesi olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yaptık yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu. Rektör Ünal mesajını “Vatan savunmasında şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet diliyor gazilerimizi minnetle anıyorum.” diyerek noktaladı.

 

 


 

 


2018.07.13 11:56:15

Yorum Yap