SON DAKİKA

logo

Kepez’de sathi asfalt sezonu törenle açıldı

Kepez Belediyesi’nin sathi asfalt sezonu açılış töreninde konuşan Başkan Tütüncü, bu yıl Kepez’e 80 km. yeni yol kazandıracaklarını müjdeledi.

Kepez Belediyesi’nin sathi asfalt sezonu açılışı törenle gerçekleştirildi. Altınova’ da düzenlenen törende, bu sezon 80 km daha yeni yol açılacağını müjdeleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çok ciddi ölçeklerdeki imar ve ihya çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi.

 

Araçların yüzde 80’i yenilendi

 

Bir yeri kalkındırmanın ilk adımının yol açmak olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, ne kadar imar planı yapılırsa da, yol açılmadan ruhsat verilemeyeceğini söyledi. Kepez’i kısa sürede ihya edebilmek için daha güçlü ekipmana ihtiyaç duyduklarını belirten Tütüncü, araç filolarının yüzde 80’ini yenilediklerini hatırlattı. Güçlü ekipmanlarla daha çok imar ihya etme hareketlerini hızlandıracaklarını belirten Tütüncü, elde edilen yeni değerlerlerle de daha fazla hizmet etme gayretinde olacaklarını söyledi.

 

Önce yol sonra hizmet

 

Altınova bölgesi gibi yıllardır çözülemeyen imar planlarının yapıldığı Kepez’in her bölgesine modern şehircilik hizmetleri getirdiklerini belirten Tütüncü, “Yolları tamamlanan her bölgede, güzel bir şehir köşesine dönüştürecek eserler zincirine bir kapı aralanmıştır. Bugün başlanan sathi kaplama asfalt sezonuyla, bu hizmet çıtalarının daha da yükseğe çıkacağını ifade etmek isterim” diye konuştu.

 

Üç bölgede eşzamanlı çalışılıyor

 

Öncelikle yeni açılan yollardaki asfalt çalışmalarının yoğun olacağını belirten Tütüncü, sonrasında da sathi kaplama yapılacağını söyledi. Yolları tahrip eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından da beton asfalt yapımına geçileceğini belirten Tütüncü, “Ekipmanıyla güçlenen filomuz, şu anda Altınova, Varsak Yaylası ve Masa Dağı bölgelerinde eşzamanlı olarak yol yapıyor” dedi.

 

Tütüncü, telsizden anons etti

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından Fen İşleri Müdürü Ali Aslan’a telsizden anons ederek, sathi asfalt dökümünün başlatılması talimatını verdi. Başkan Tütüncü kurdele kesiminin ardından asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Son 9 yılda 1000 km yeni yol açan ve 1500 km asfalt döken Kepez Belediyesi, yeni sezon çalışmaları için 35 milyon lira bütçe ayırdı.

 

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

2018.07.12 15:52:10

Yorum Yap