SON DAKİKA

logo

Muratpaşa’nın desteğiyle şampiyonluğa yürüyorlar

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyleGoalBallBayanlar 2’nci Lig’de mücadelede eden Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü, Afyonkarahisar’da düzenlenen birinci devre karşılaşmalarında, 9 maçta 8 galibiyet aldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle 3’üncü ligden 2’nci lige çıkan Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Bayan Goalball takımı, 1’inci lige emin adımlarla yürüyor. Türkiye Görme Engelliler Federasyonu’nun Afyonkarahisar’da düzenlendiği GoalBall Bayanlar 2’nci Lig birinci devre karşılaşmalarında 9 maçta 8 galibiyet elde eden takım, 24 puanla ligin ilk yarısını ikinci bitirdi.

Kulüp Başkanı Özgür Koca, ligi ilk üçte bitirmeleri durumunda GoalBall Bayanlar 1’inci lige çıkacaklarını belirterek, “Ama bizim hedefimiz şampiyon olarak 1’inci lig vizesi almak” dedi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a desteklerinden dolayı çok teşekkür eden Koca, şunları söyledi:

“Goalball, görme engellilere özgü bir takım sporudur. Oyunda kullanılan topun içinde ses çıkaran ziller vardır. Sadece işitme ve dokunma duyularına güvenilerek yapılır. Bu nedenle salonda oynanması şarttır. Geçmiş yıllarda antrenmanlar için Aksu’ya giderken Muratpaşa Belediyesi bize spor salonları açtı. DilşadRefizade ve Namık Kemal okullarında bulunan spor salonlarında günde çift antrenmanla maçlara hazırlandık.”

Spor salonlarını yanı sıra Muratpaşa Belediyesi’nin takıma gerekli maddi desteği de sağladığını aktaran Koca, “Kulübümüz, 3’ncü ligden 2’nci lige çıkarken de yanımızda Muratpaşa Belediyesi vardı. Bu kupayı, bize inanıp desteklediği ve her zaman yanımızda olduğu için Sayın Ümit Uysal için almak istiyoruz” dedi. 

2018.07.17 11:39:31

Yorum Yap