SON DAKİKA

logo

Atay Uslu : Kaş, Mükemmel Bir Sanat Akademisi, Muhteşem Bir sanat Galerisi

21. Uluslararası Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında çeşitli sergiler sanatseverlerle buluştu.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin sanat çalışmalarından oluşan Akdeniz'in Renkleri adlı sergi, Antalya'nın Kaş ilçesinde açıldı.

Açılışlarına Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu'nun katıldığı sergilerde fotoğraftan, resim ve el sanatlarına farklı alanlarda  bir çok eser yer aldı.


KAŞ'A GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ YAKIŞIR

Sergi açılışlarında konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu; "Kaş'ta sanat ve fotoğraf sergisi açılışları yapıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Kaş her vakit sanat ile iç içe. Kaş'a Güzel Sanatlar Akademisi yakışır. Kaş'ın güzellikleri insanı şair yapar, ressam yapar, Fotoğrafcı yapar, gezgin yapar. Kaş'ın doğası, tarihi, denizi, coğrafyası, kültürü adeta  doğal bir sanat akademisi. Kaş mükemmel bir sanat akademisi, muhteşem bir sanat galerisi. Bu doğal akademiye, doğal galeriye bir güzel sanatlar fakültesi  kazandırmak bizim hedefimiz" diye konuştu.

Kaş Belediyesi Sanat Galerisi'nde  düzenlenen Akdeniz'in Renkleri sergisinin açılışına, Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Kaş'ın İtalya'daki kardeş şehri Cupramontana Belediye Başkanı Luici Çeriyoni, İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Günay ve  sanatseverler katıldı.

2018.07.01 21:30:32

Yorum Yap