SON DAKİKA

logo

Döşemealtılılar Kadir Gecesinde buluştu

Döşemealtı Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği Kadir Gecesi Özel Programı kapsamındaki Gönül Sofrasına katılan vatandaşlar, bin geceden daha hayırlı Kadir Gecesi'nde bir araya geldi.

Tasavvuf müziği eşliğinde iftarını açan ilçe sakinleri Döşemealtı Belediyesi'nce ilçeye kazandırılan Hacı Ramazan Altun Müze Konseptli Cami'nde sahura kadar dua etti.

DÖŞEMEALTI'NDA İLK

Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, bin geceden daha hayırlı Kadir Gecesi Özel Programı düzenledi. Program kapsamında Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Pazar yerinde Gönül Sofrası kuruldu. Binlerce Döşemealtılı'yı bir araya getiren Gönül Sofrası'nda ezanın okunması ile binlerce kişi dualar ederek tasavvuf müziği ve semazen gösterisi eşliğinde iftar yaptı. Okunan Kuran Tilaveti ve dualar ile gecenin anlamı vurgulandı.

ANLAMLI GECE

İftar sofrasına İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri de katıldı. Daha sonra kürsüye gelen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, vatandaşların Kadir Gecesi'ni kutladı. Tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olması temennisinde bulunan Başkan Genç, 4 yıllık hizmet döneminde yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi.

SAHURA KADAR SÜRDÜ

Bir kez daha ekmeğin, bereketin ve huzurun paylaşıldığı iftarın ardından Kadir Gecesi Özel Programı Döşemealtı Belediyesi'nce ilçeye kazandırılan Hacı Ramazan Altun Müze Konseptli Cami'de devam etti. Teravih namazını hep birlikte kılan vatandaşlar, okunan Mevlidi dinledi. Mevlidin ardından cami bahçesinde vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı. Ramazan ayı geleneği olan lokmalar döküldü, şerbetler ikram edildi. Sahura kadar kalan vatandaşları tek tek selamlayan başkan Turgay Genç, “Bu özel ve manevi gecenin ülkemize ve islamalemine hayırlı olmasını, sevgi, kardeşlik ve barış getirmesini dilerim” dedi. Vatandaşların sabaha kadar devam eden ibadetleri sahur için hazırlanan açık büfe ikramı ile tamamlandı.

 

 

 

2018.06.11 20:54:01

Yorum Yap