SON DAKİKA

logo

Serik Merkez Cami Yenileniyor

Serik’te yaklaşık 70 yıllık geçmişi olan ve her geçen gün yıpranmışlığından dolayı risk teşkil eden Merkez Cami, yenilenmesi için yıkıldı.

Antalya’nın Serik ilçesinde 13 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde yapmış olduğu ziyaret sırasında yenilenmesi konusunda talimat verdiği Serik Merkez Camii yıkım çalışmaları başladı. Caminin yıkılmasıyla ilgili çalışmaları Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan ve İlçe Müftüsü İbrahim Keser ve vatandaşlar takip etti.

ÇALIK;  “İLÇEMİZE YAKIŞAN BİR CAMİYE KAVUŞACAĞIZ”

1700 m2 alan içerisinde yaklaşık 1000 kişilik cemaatin ibadet edebilmesi için tasarlanan camide, Kur’an Kursu, şadırvan da yapılacak. Serik’te vatandaşların ibadetlerini daha rahat yapmalarına imkân sağlamak için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Çalık; “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilçemize ziyareti sırasında, merkez camimizin daha modern bir hale dönüştürülmesi için verdiği talimatı yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayedeinşallah ilçemize yakışan bir camiye kavuşmuş olacağız. Emeği geçen herkesden Allah razı olsun. Ayrıca caminin alt katında bulunan esnafımızın da mağdur olmasını engelledik.Yeni camimiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun. İnşallah açılış için de Sayın Cumhurbaşkanımızı davet edeceğiz”dedi.

2018.07.09 19:44:27

Yorum Yap