SON DAKİKA

logo

Bahar Grup Uluslararası Ödüle Layık Görüldü

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün ( İTQİ) Belçika’nın Başkenti Bürükselde düzenlediği Lezzet ve Kalite Ödüllerinde Antalya’nın dünya çapındaki markası Bahar, 3 ürününde altın yıldız ödülü aldı.

İTQİ’nün Lezzet ve Kalite Ödülleri sahiplerini buldu. 90 Ülkeden Bin 850 Gıda ve İçecek firmasının katıldığı yarışmada, dünya çapında 175 kişilik aşçı ve içecek uzmanları tarafından incelenen Bahar Grup bünyesindeki ürünler, görünüm, aroma, kıvam, tat ve koku duygusu kriterleri göz önüne alınarak aşçılar tarafından kör test incelemesinde puanlandırıldı. Bir altın yıldız 70-80, iki altın yıldız  80-90, üç altın yıldız ise 90-100 puanları arasında değerlendirildi.

Bahar Grup ise 3 ayrı ürün kategorisinde  “ Superior Taste Award ”  derecesi ile ödüllendirildi.  Bahar Hindi Antrikot Dilimli ürününe 2 altın yıldız,  Bahar Kebap Bergamotlu ve Bahar Mergez ürününe ise bir altın yıldız alarak toplamda markasına 4 altın yıldız kazandırdı.

“TÜRKİYE VE ANTALYA İÇİN GURUR VERİCİ BİR BAŞARI”

Aldıkları ödüllerden dolayı gurur duyduklarını belirten Bahar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Bahar “Türkiye ve Antalya’mız için gurur verici bir başarı. Biz Bahar Grup olarak çalışanlarımızla birlikte üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Ürünlerimizi yaparken insan odaklı çalışıyoruz. Hindi eti hem yağ hem de kolesterol açısından diğer etlerden daha düşük içeriğe sahip. Protein oranı yüksek, yağ oranı ise en düşük etlerden bir tanesi.  Biz Türkiye ve Dünya’da hindi etine farklı bir boyut kazandırdık. Gurme ürün lezzetleri üreterek halkın damak tadına uygun ürünler üretiyoruz. İTQİ ödülleri Antalya ve Türkiye için gıda sektörü boyutunda çok önemlidir. Yurt dışı tüketicileri İTQİ çok önemsiyor. Çünkü Dünya’nın en iyi aşçıları kör tadım testi ile puanlama yapıyor. Bahar Grup ailesi olarak bu durumu ülkemiz ve kentimiz adına kazanç olarak adlandırıyoruz. Antalya ismini ve markasını dünyaya duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

2018.06.02 02:07:47

Yorum Yap