SON DAKİKA

logo

Tanıtıma Katkı Sağladı, PTT Adına Pul Bastı

32 ülkeden mektup arkadaşı bulunan Üniversite öğrencisi Umutcan Öncü’ye PTT tarafından kişisel pul basıldı. Basılan pullar Öncü’ye İstanbul’da Büyük Postane olarak bilinen Sirkeci PTT Merkezi’nde sunuldu.

Antalya’da yaşayan ve Üniversite öğrenimini Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde sürdüren Umutcan Öncü, küçüklüğünden bu yana gerçekleştirdiği mektup arkadaşlığı ile ülkemizin ve Antalya’nın tanıtımını yaptı ve bu çabası PTT Genel Müdürlüğü tarafından da takibe alındı. 

Mektupla tanıtıma pul ile destek!

Halen Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İngiltere, Brezilya, Çin, Finlandiya, Malezya, Belçika, Almanya, Portekiz gibi 32 ülkeden mektup arkadaşı bulunan Umutcan Öncü’ye PTT tarafından kişisel pul bastırıldı. PTT Genel Müdürlüğü tarafından kendisine gönderilen yazıda “Şirketimiz hizmetlerini mektup arkadaşlığı ile uluslararası boyut taşıyan, gençlerimize mektuplaşmanın önemini ve güzelliğini anlatan Umutcan Öncü adına Kişisel Pul bastırılmış olup kendisine hediye edilmiştir” denildi. Hazırlanan Pullar Öncü’ye İstanbul’da Büyük Postane olarak bilinen Sirkeci PTT Merkezi’nde sunuldu.

Etkileyici ve heyecan verici

Mektup arkadaşlığının teknolojik haberleşmenin yanında çok daha heyecan verici ve etkileyici olduğunu söyleyen Umutcan Öncü bu jest karşısında çok şaşırdığını belirtirken, “32 Ülkede yer alan mektup arkadaşlığım devam ederken, bu konu basında haber olmuş ve oldukça ilgi çekmişti. Bu haberler sonrası PTT tarafından üniversiteme bir yazı gelmiş ve yapmış oluğumuz bu çalışmalar sonucunda adıma Kişisel pul basıldığı bilgisi geldi. Bu beni hem çok sevindirdi hem de heyecanlandırdı. İstanbul Sirkeci’de Büyük Postane’de adıma bastırılan pulları aldım. Mektup arkadaşlığı konusunda mevcut ülkelere yeni ülkeler ekliyorum. Ülkemin ve Antalya’mızın mektupla tanıtımını yapmaya devam edeceğim” dedi.

Amaç posta pullarıyla uğraşan bilimi pulculuğu sevdirmek!

PTT'nin, Türk pulculuğuna yeni bir boyut getirmek, PTT'ye gelir sağlamak, filateliyi sevdirmek ve yaygınlaştırmak ve müşterilere yeni hizmetleri en iyi şekilde sunmak amacıyla 2005 yılında başlattığı kişisel pul uygulaması, posta gönderilerine ayrı bir renk ve değer katılıyor.

2018.06.02 01:44:53

Yorum Yap