SON DAKİKA

logo

Serik'te Büyük İftar Vakti

Serik Belediyesi tarafındangeleneksel hale getirilen ‘Gönül Sofrası’ İftar Buluşmasına bu yıl da yaklaşık 15.000 kişi katıldı.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı boyunca Serik Belediyesi tarafındanmahallelerde kurulan gönül sofralarının en büyüğü olan “Büyük İftar Buluşması”Serik’te Atatürk Caddesi üzerine kuruldu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Serik’te dekurulan iftar sofraları şehit aileleri ile gazi yakınlarının yanı sıra yetim ve öksüz çocuklarile yaşlısını gencini bir araya getiren yine en büyükiftar buluşmalarından birine sahne oldu. Büyük İftar,Kur'an tilavetinin okunmasıyla başladı. Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık tüm masaları dolaşarak, iftara katılan vatandaşlarla teker teker selamlaştı. Düzenlenen İftara Antalya Ak Parti Milletvekili adaylarından Mustafa Köse, Kemal Çelik, Esma Balaban, Serik İlçe Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Serik Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, Kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri, mahalle muhtarları,basın mensupları vebinlerce vatandaş katıldı.

ÇALIK; “GÖNÜL SOFRAMIZDA BİR KEZ DAHA VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ ’’

İftarda açılış konuşmasını BaşkanÇalık gerçekleştirdi. İftara gelen vatandaşlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Çalık; “Birlik ve Beraberliğimizin en büyük kanıtı olan bugünde gönül soframızdabir kez daha vatandaşlarımızla buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün burada Serik’imizin tüm mahallelerinden ve ilçe dışından 7 den 77'ye vatandaşlarımızla birlikte iç içeyiz, gönül gönüleyiz.Her zaman dediğimiz gibi Serik her şeyin en iyisine layık. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren gerek hükümetimiz gerek bizler her zaman olduğu gibi sizler için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu hizmetlerin devamı için önümüzde ülkemiz ve milletimizin geleceğini belirleyecek olan çok önemli bir seçim var. Bu yüzden her daim aramızda bulunan milletvekili adaylarımızla beraber sizlerden ricamız Türkiye’nin 25 Haziran’da daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi için 24 Haziran’dayapılacak olan seçimlerde desteklerinizi bekliyoruz. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda gönül soframızda bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu vesile ile şimdiden Ramazan Bayramı’nın halkımıza ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra Antalya Ak Parti Milletvekili adayları Mustafa Köse, Kemal Çelik ve Esma Balaban’da yaptığı konuşmada Serik halkına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, yapılacak olan seçimlerde desteklerini beklediklerini belirttiler.

2018.06.08 22:51:17

Yorum Yap