SON DAKİKA

logo

Başarı Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

Başarı Koleji 13. mezunlarını okul bahçesinde düzenlenen, veliler ve çok sayıda misafirin katıldığı görkemli bir törenle uğurladı. Anasınıfı, 4.sınıf ve 8.sınıf öğrencilerinin mezuniyet belgelerini aldığı 2017-2018 Eğitim - Öğretim yılı mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal ve Okul Birincisi Süleyman Emre Şenol birer konuşma yaptılar. Mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Necip Özbay’ın öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevincinin yaşadılar.


Mezun öğrenciler adına konuşan Okul Birincisi Süleyman Emre Şenol, Başarı Koleji’nin arkadaş ve öğretmenlerinden oluşan sevgi dolu bir aile olduğunu belirterek “
Bana kendilerinden çok güvenip sonsuz sevgilerini sundukları ve her daim gülümsettikleri için bu aileye çok teşekkürler. Hepinize yaşam boyu sağlık ve nice Başarı’lı yıllar dilerim! Sizi özleyeceğim Başarı Koleji!” şeklinde konuştu.

 

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, Başarı ailesinin acısıyla tatlısıyla ancak hep başarılarla dolu geçen 13 yılı geride bırakmanın gururunu yaşadığını belirterek  “ Akademik, sosyal,  kültürel  ve  sportif  alanlarda  öğrencilerimizin   elde   ettiği  Türkiye    dereceleriyle   geçen  onüç yıl.  Yaşanmışlıkları yazmaya kalksak bir kitap haline getirebileceğimiz  13.  yılımızı  ailemizin  bireyleri   olarak   bizlerle  paylaşmanızın  mutluluğunu  yaşıyoruz.” dedi.

            Ünal konuşmasının devamında mezun olan öğrencilerinden çok çalışmalarını, sağlıklı düşünüp gelecekleri açısından hür iradeleriyle isabetli kararlar verebilen, dürüst, ilkeli , çalışkan  ve  en  önemlisi  de  vatanına  ve  bayrağına  sahip  çıkan  bireyler  olmalarını isteyerek “13.  yılımızda  geçmiş  yılların  üstüne  bir  kaç  kat  daha  koyarak, göstermiş  olduğunuz  üstün  başarılardan  dolayı  hepinizi  ayrı  ayrı  tebrik  ediyorum.  Bundan  sonraki  yaşam  sürecinizin  hep  başarılarla   dolu  olmasını  can-ı  gönülden  temenni  ediyorum. Seneye  1. sınıfa  ve 5.sınıfa başlayacak  olan  okulumuzun  neşesi  minik  öğrencilerimize  de  hayat  boyu  başarılar  diler  yanaklarından  öperim.” dedi.

 

Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Necip Özbay’ın “Sevgili Öğrenciler! Artık Mezunsunuz!” sözleriyle birlikte tüm öğrenciler 10.yıl marşı eşliğinde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutlarken, birbirlerine sarılarak vedalaştılar. Bazı öğrencilerin arkadaşları ve öğretmenleriyle vedalaşmaları sırasında gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.

 

2018.06.08 22:49:25

Yorum Yap