SON DAKİKA

logo

Aksu'da Hastane Yerinin Teslimi Yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksu’ya 300 yataklı Devlet Hastanesi yapılması ile ilgili “İşyeri Teslim Tutanağı” Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Kuzu Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Güner Kuzu’ ya teslim edildi.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımlarıyla Uçak Kütüphane, Müze ve Mini Sinema Salonunun açılışında gerçekleştirilen teslim töreninde “İşyeri Teslim Tutanağı” yüklenici firmaya Bakan Çavuşoğlu tarafından verildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Aksu’muza 300 yataklı hastanemizi yapacağız. Kuzu İnşaata yer teslimimizi yapıyoruz, bu hastane sayesinde ilçe halkımız birinci sınıf bir hastanede, birinci sınıf bir hizmet alacak. Hükümet olarak sağlığa ve sağlık turizmine büyük önem veriyoruz. Türkiye’de başta eğitim olmak üzere her alanda geliştik, büyüdük. Ama daha fazlasını yapmak lazım ve yapacağız” dedi.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemize 300 yataklı Devlet Hastanesi yapma işinin 28.05.2018 tarihinde sözleşmesi yapılmış olup, sözleşme maddeleri gereğince, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da “İşyeri Teslim Tutanağı” Kuzu Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Güner Kuzu’ ya teslim edilmiştir. Aksu Devlet Hastanemiz ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

2018.06.07 22:30:50

Yorum Yap