SON DAKİKA

logo

Uslu, “Antalya büyüyor, Türkiye büyüyor”

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu seçim çalışmalarına Muratpaşa’da devam etti. Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye’nin yıllık ihracatının tüm zamanların rekorunu kırarak 160 milyar doları geçtiğine işaret eden Uslu, Antalya’nın 2018’deki ihracat hedefinin 2 milyar dolar olduğunu belirtti. Uslu,“Antalya büyüyor, Türkiye büyüyor” dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Milletvekili Adayı Canbey Çetin, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin ve teşkilat üyeleri ile birlikte Batı Akdeniz İhracatçılar Birliğini ziyaret etti. BAİB Başkanı Hakkı Bahar ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısına katılan Atay Uslu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Antalya büyüsün, Batı Akdeniz büyüsün, Türkiye büyüsün istiyoruz

Antalya Milletvekili Atay Uslu açıklamasında şunları söyledi: “BAİB Başkanı seçilen Hakkı Bahar ve ekibini kutluyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Spekülatif hareketlere rağmen ekonomimizde her gün güzel haberler alıyoruz. Mayıs ayı sonu itibariyle ülke olarak  yıllık ihracatımız tüm zamanların rekorunu kırarak 160 milyar doları geçti. İnşallah bu yılki ihracat hedefimiz 170 milyar dolar. Antalya’nın 2002’deki yıllık ihracat rakamı 300 milyon dolar iken 2018’de bu rakam  2 milyar dolar olacak. Bu da demek oluyor ki  Antalya'nın ihracatı 16 yılda  7 kat artmış. Turizm’de de büyük bir gelişme var. Antalya'da bu yıl 15 milyon turisti  ağırlama hedefimiz var. 2002 yılında Ülkemize gelen Turist sayısı 13 milyondu. Şimdi Antalya olarak o sayıdan daha fazla turisti ağırlıyoruz. Biz hükümet olarak sanayiinin, ticaretin, tarımın ve ihracatın büyümesi için teşvikler veriyoruz. Biz Antalya büyüsün istiyoruz, Batı Akdeniz büyüsün, Türkiye büyüsün istiyoruz. Refahımız artsın, gelirimiz artsın istiyoruz. Bu konuda yapılan tüm çalışmalara, projelere destek veriyoruz.”

 

2023, 2051, 2071 hedeflerini gerçekleştirecek vizyona sahibiz

24 Haziran’da Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birinin yapılacağını söyleyen Uslu, “İnanıyoruz ki 24 Haziran sonrası Türkiye şahlanacak. Büyümesi daha da hızlanacak. 2023 hedeflerimize ulaşacağız, 2053, 2071 vizyonlarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

2018.06.07 21:25:30

Yorum Yap