SON DAKİKA

logo

CHP Antalya Milletvekili Adayları İlçelerde Çalışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili adayları, kentin en doğusundan, en batısına kadar tüm ilçe ve köyleri karış karış gezerek, seçmenlerle görüşüyor ve vatandaşlardan Parlamento seçiminde CHP'ye, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Muharrem İnce'ye destek istiyor.

Ankara'da tedavisi devam eden CHP'nin önceki genel başkanı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Deniz Baykal'ın haricindeki 15 milletvekili adayı, İl Başkanlığı'nca hazırlanan çalışma programı uyarınca ilçelere dağıldılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak bugün Alanya'da çalışmalarını sürdürdü. Alanya'da dün akşam bir televizyon programına katılan Çetin Osman Budak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, ekonomi ve dış politikadaki başarısızlıklara yönelik eleştirileri yanıtlamak yerine CHP Antalya Milletvekili Aday Listesi üzerinden spekülasyonlar yaptığına işaret etti. Budak, Çavuşoğlu'nu memleket meseleleriyle ilgilenmeye davet ederek, "Çavuşoğlu'nun yaptığı çok ayıp" dedi.

Çetin Osman Budak, AK Parti'nin ülkeyi yönetemediğini, 16 milyon insanın açlık sınırında yaşadığını söyledi.

Budak, şunları söyledi:

"Antalya milletvekillerinin tamamı Alanya, Gazipaşa, Manavgat, Akseki, İbradi, Demre, Kaş, Korkuteli, Elmalı milletvekilidir. 19 ilçenin milletvekilidir. AK Parti'ye şunu söyleyüruz. Memleketi batırdınız önce siz memleket meselelerine girin. Siz Dışişleri Bakanısınız, sizin görevinizi İbrahim Kalın yapmasın. Bunlarla uğraşmayın. Bir bakana yakışmaz bunlar. Ben Alanya milletvekiliyim. Aynı zamanda da Kaş milletvekiliyim. 24 Haziran'da iktidara gleeceğiz, Alanya'nın bitecek bir işi varsa Ankara'da ben bitireceğim."

DİĞER ADAYLARIN ÇALIŞMALARI

CHP Antalya Milletvekili olan ve 27. dönem için aday gösterilmeyen Niyazi Nefi Kara ise Nusret Bayar ile birlikte Kaş'a giderek, vatandaşlarla görüştü ve oylarını CHP'ye ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye vermeye çağırdı.

CHP listesinin 3. sıra adayı emekli Cumhuriyet Savcısı Rafet Zeybek de kadın adaylardan Sibel Gezen ile Serik'te saha çalışması yaptı. Serikli gazetecilerle dün akşam iftar yemeğinde bir araya gelen Zeybek ve Gezen bugün de Serik Toptancı Hali esnafını ziyaret ettiler, Serik cadde ve sokaklarını gezerek vatandaşlarla sohbet ederek, CHP'nin ekonomi programı ve hedeflerini anlattılar.

CHP'nin batı bölgesindeki çiftçi adayı Aydın Özer, yine aynı bölgenin adayı Kemal Bilal Öner ve Türkiye'nin en geç milletvekili adayı İsmail Hakkı Gül ile birlikte, Finike ve Kumluca'da çiftçi, esnaf ve tarım işçilerini ziyaret ettiler.

TARIMDA HEDEFİMİZ İTHALAT DEĞİL, İHRACAT

CHP Finike İlçe Başkanı Okan Tanır ve Antalya’nın en genç milletvekili adayı İsmail Hakkı Gül ile birlikte toptancı halinde esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinleyen Özer, “Bu iktidarın Tarım Bakanı mazotun fiyatından bile bihaberken sorunlara çözüm getiremezler” dedi.

Seracılığın önemli yer tuttuğu bölgede özellikle tarım arazilerinin mülkiyet sorununun önemli bir mağduriyet yarattığını belirten CHP’li Özer, şunları kaydetti:

“Seraları bu tür sorunlu arazilerin üzerinde bulunan üreticiler tarım sigortasından yararlanamıyor. Biz bu mağduriyeti gidereceğiz ve tarım sigortasını bu üreticilere vereceğiz” diye konuştu.

CHP’nin üreticiyi destekleyen ve kollayan bir tarım politikasına sahip olduğunu belirten Aydın Özer, CHP iktidarında çiftçilerin tarımsal kredi borç faizlerinin tamamının da silineceğini söyledi. Özer, “Ülkemizi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı hale getireceğiz.”

CAVİT ARI ELMALI'DA

CHP 5. sıra adayı Cavit Arı da Özlem Şahin ile birlikte Elmalı'da Akçaeniş Köyü'nü ziyaret ettikten sonra ilçe merkezinde esnaf, çiftçiler ve diğer vatandaşlarla görüşerek, destek istediler.

CHP Antalya 6. sıra Milletvekili Adayı Figen Çalıkuşu da aslen Manavgatlı olan diğer aday Nazmi Gündüz ile birlikte Manavgat'ı adım adım gezerek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

Aslen Gazipaşalı olan adaylardan Şengül Yeşildal ise Alanyalı aday Ali Takavut ile birlikte Gazipaşa'da çalışmalarını sürdürdü.

Uzun yıllar Kepez bölgesindeki sağlık kuruluşlarında hekimlik yapan Dr. Sevgi Doğan ile Ziraat Mühendisleri Odası'nda uzun yıllar başkanlık yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Vahap Tuncer ise Kepez'deki seçmenle kucaklaştılar.

2018.06.02 02:32:27

Yorum Yap